مطالعه بازارهای صادراتی با بسته مشاوره صمتا

مطالعه بازارهای صادراتی با بسته مشاوره صمتا، تجربه ثابت کرده است که ورود بدون مطالعه به بازارهای خارجی جهت صادرات ، شاید در مقطعی کوتاه امکان پذیر باشد ولی نمی ­تواند متضمن حضور مستمر و پایدار باشد. از سوی دیگر مشاهده می ­شود که بخش قابل توجهی از مطالعات بازار صورت گرفته، نمود عینی و خروجی اجرایی ندارد. از این رو دپارتمان صادرات مرکز بازرگانی فردوسی تصمیم گرفت در اقدامی تازه بسته مشاوره صادرات صمتا ( صادرات محصولات تولید ایران ) را ارائه نماید.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-مطالعه بازارهای صادراتی

مطالعه بازارهای صادراتی

مطالعه بازارهای صادراتی با بسته مشاوره صمتا

مرکز بازرگانی فردوسی با مد نظر قرار دادن به ­روزترین یافته ­های علمِ بازار و با داشتن سابقه درخشان در حوزه صادرات محصولات متعدد داخلی، بسته مشاوره منحصربه فردی برای مطالعه بازارهای خارجی جهت ورود موفق به آن ارائه نموده که خروجی آن دست یافتن به کانال­ های بازار و اشخاص مهم در بازار هدف صادراتی است. در این شیوه از مطالعات بازار با تلفیق «مطالعات کتابخانه ­ای» و «بررسی ­های میدانی» بیشترین امکان موفقیت فراهم می­ شود.

از لحاظ علمی یکی از روشهای درست انتخاب بازار هدف جهت صادرات انجام مطالعه بازار است. مطالعه بازارهای خارجی نیز مانند هر فعالیت دیگری نیازمند برنامه ریزی است، این مرحله معمولا با پرسش هایی شروع میشود؛ آیا بازار مورد مطالعه همان بازار هدف صادراتی است؟ آیا بازار صادراتی مناسبی برای ارائه محصول انتخاب شده است؟ آیا محصول ارائه شونده نیاز‌های بازار صادراتی را برطرف می‌کند؟ محصول صادراتی چه ویژگی خاصی، نسبت به سایر رقبا دارد؟

مشاوران مرکز در بسته مشاوره صادرات صمتا تمامی این سوالات را بررسی می کنند و در نهایت به شما بسته ی مشاوره ای ارائه می نمایند که شما با استفاده از آن بتوانید به یک صادرکننده موفق تبدیل شوید.

بسته مشاوره صادرات صمتا

یک صادرکننده باید کشورهای هدف با اولویت تجاری که در سازمان توسعه تجارت ایران معرفی شده است یا کشورهایی که به شکل ظن و گمانه بازار هدف مفروض اش هستند را در گروه کالایی خود از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژی و ترازتجاری واردات و صادرات و آمار تولید آن کالا مورد بررسی قرار دهد تا بهتر بتواند انتخاب بازار هدف کند.

در واقع صرف اینکه یک بازار هدف مانند مصر نیاز زیادی به خشکبار ایرانی دارد که البته فرصت بزرگی به عنوان یک بازار نو ظهوریافته برای صادرکننده ایرانی است ولی دلیل بر بازار هدف مناسب بودن برای هر نوع صادرکننده ای نیست، به علت سطح روابط سیاسی پایین و مشکل اخذ ویزا برای ایرانیان این بازار نمی تواند اولویت اول یک صادرکننده ایرانی در شروع کار صادرات باشد، مگر با رویکرد استراتژی تمرکز بر روی بازارهای با رقابتهای فشرده کمتر، انتخاب استراتژی اقیانوس آبی و انتخاب بازاری که در آن جنگ رقابت کمتر است ولی قطعاً باید بخشی از انرژی بازاریابی خود را مصروف حل و فصل مسائل دیگری در اینگونه بازارها نماید.

انجام حداقل مطالعات کتابخانه ای در رابطه با آمار تولید، واردات و صادرات در کنار بررسی شرایط و سهولت دسترسی تجاری، سیاسی و سطح روابط در بازارهای هدف مورد نظر تقریبا” یکی از راههای سریع انتخاب بازار هدف است.

بسته ی مشاوره صادرات صمتا شامل چه خدماتی است؟

  • معرفی مشتریان خارجی
  • معرفی بهترین کشور جهت صادرات
  • آنالیز و کشف قیمت محصول در بازار هدف صادراتی
  • آموزش صفر تا صد صادرات
  • آموزش مکاتبات بازرگانی
  • آموزش عقد قرارداد تجاری
  • پشتیبانی

در بخش معرفی مشتریان خارجی بسته مشاوره صادرات صمتا آخرین اطلاعات ثبتی شامل نام و لوگو، آدرس دقیق، کدپستی، شماره های تماس، فکس و موبایل شرکت خریدار خارجی به همراه نشانی ایمیل و وبسایت خریدار ذکر می شود. همینطور توضیحاتی در رابطه با سابقه خرید آن شرکت از تولیدکنندگان ایرانی و پیشنهاداتی جهت برقراری ارتباط موثرتر ارائه می شود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این بسته، امکان معرفی بهترین کشور جهت صادرات است. کارشناسان این مرکز با بررسی داده های تجاری بر مبنای آنالیز میدانی بازار کشورهای مختلف، قادرند بهترین کشور جهت صادرات هر محصول را شناسایی و معرفی کنند.

کارشناسان این مرکز بر اساس بررسی محصول صادراتی شما و مقایسه آن با محصولات مشابه در کشور مقصد، قادرند تخمین دقیقی از ارزش کالای صادراتی شما ارائه کنند. کشف قیمت یکی از مهمترین مراحل در اجرای یک صادرات موفق است.

در بسته صمتا، کلیه اطلاعات لازم برای صادرات محصولات به شما ارائه می گردد. این اطلاعات شامل جزئیات فرآیند صادرات، مجوزات مربوطه، مراحل حمل و ترخیص، روشهای انتقال ارز و… می باشد.

در بسته صمتا آموزشهای لازم جهت اجرای صحیح مکاتبات و نامه نگاری های تجاری به شما ارائه می گردد، پس با بسته شاوره صمتا، دیگر نگران چگونگی مذاکرات تجاری جهت انتقال کالا و دریافت وجه و… نباشید.

آخرین مرحله در یک مذاکره تجاری، عقد قرارداد است. در فرآیند عقد قرارداد تجاری بایستی اشراف کافی به امور حقوقی و فنی قراردادها داشت. واحد حقوقی مرکز بازرگانی فردوسی اقدام به ارائه یک نمونه کامل قرارداد صادرات محصول در بسته صمتا نموده است. با استفاده از این نمونه، شما قادر به عقد یک قرارداد تجاری صحیح و مطمئن خواهید بود.

“مرکز بازرگانی فردوسی همواره همراه شماست”

با سفارش بسته مشاوره صمتا می توانید به مدت سه ماه از مشاوره کارشناسان این مرکز در امر صادرات، مذاکرات تجاری، عقد قرارداد، حمل و ترخیص، انتقال ارز و … استفاده نمایید.

 

مرکز بازرگانی فردوسی، نخستین مشاور جامع صادراتی است که با رویکردی نوین در حوزه ی صادرات محصولات داخلی، سهولت در واردات مواد اولیه و تجهیزات تولید کارخانجات و همچنین ارائه ی پلن های کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری برای اولین بار در ایران به کمک شما تجار و مدیران محترم آمده است.
مرکز بازرگانی فردوسی همواره در کنار شماست تا خدمات جامع بازرگانی و راهکارهای هوشمندانه و نوین سرمایه گذاری را در سریع ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه ارائه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع ” مطالعه بازارهای صادراتی با بسته مشاوره صمتا ” با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/NUCj7
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.