چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ؟

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ؛ ایران در زمینه صادرات کالا به کشورهای همسایه‌های مثل عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان، امارات و قطر شرایط مناسبی دارد. صادرات به عراق، به‌خاطر شرایط اقلیمی و اقتصادی این کشور فرصت بازرگانی مهم برای ایران محسوب می‌شود. عراق برای تأمین نیاز کالاهای دسته غذایی، شدیداً به واردات وابسته است.

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم

در بحث صادرات به عراق نیاز است که تجار و بازرگانان ایرانی رقبای خود در بازار این کشور را بیشتر بشناسند.

در حال حاضر و براساس داده‌های جهانی، بیشترین میزان واردات عراق از کشورهای مختلف جهان از جمله چین (۲۸٫۶۴ درصد)، ترکیه (۲۷٫۲۴ درصد)، هند (۶ درصد)، کره جنوبی (۵٫۸۸ درصد)، آمریکا (۴ درصد)، آلمان (۳ درصد)، عربستان، برزیل و ایتالیا (۲ درصد) صورت می‌گیرد.

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ؟

مرکز بازرگانی فردوسی ارائه دهنده کاملترین بانک اطلاعاتی تجار و خریداران خارجی می باشد.فرآیند بازاریابی خارجی فرآیندی تخصصی است که چنانچه به درستی صورت نپذیرد منجر به خسارات فراوان می شود.

مهمترین مرحله در تجارت خارجی، شناسایی و اعتبار سنجی مشتریان خارجی است. لذا توصیه می گردد از بانکهای اطلاعاتی مشتریان خارجی مرکز بازرگانی فردوسی که تماماً توسط کارشناسان مرکز اعتبار سنجی شده اند استفاده نمایید.

مشتریان خارجی عراقی معرفی شده در بانک اطلاعاتی چه ویژگی هایی دارند؟

 1. مشتریان توانمند و باسابقه: کلیه خریداران خارجی معرفی شده تجار و شرکتهای باسابقه و قابل اطمینان هستند. کارشناسان مرکز بازرگانی فردوسی با بررسی دقیق سطح توانگری و سوابق ثبت شده گمرکی، بهترین خریداران محصولات صادراتی ایرانی را از میان صدها خریدار خارجی شناسایی و انتخاب نموده و معرفی می نمایند.
 2. اطلاعات بروز و موثق: تمامی اطلاعات تجار و شرکت های خریدار معرفی شده، بطور منظم مورد بازبینی و بروزرسانی قرار میگیرد و در صورت لزوم اصلاح می شود و یا با اطلاعات مشتریان جدید جایگزین می گردد.
 3. آشنایی با محصولات ایرانی: عمده مشتریان معرفی شده آشنایی قبلی با محصولات ایرانی دارند و از این حیث امکان برقراری ارتباط تجاری با آنها آسان است.

چه اطلاعاتی از مشترین عراقی در این بانکهای اطلاعاتی ارائه می شود؟

شماره تماس ها، آدرس، نشانی ایمیل، وبسایت و …تمامی اطلاعات مورد نیاز شما جهت شروع ارتباط به مشتری عراقی.

علاوه بر اطلاعات تماس مشتریان خارجی، یک فیلم آموزشی حاوی توضیحات کامل در خصوص روش استفاده از این اطلاعات و ایجاد یک ارتباط تجاری موفق نیز در پکیج بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی ارائه می شود.

مراحل خرید بسته بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی به چه صورت است؟

جهت خرید هر بانک اطلاعاتی ابتدا بایستی روی تصویر آن در همین صفحه کلیک نمایید. پس از ورود به صفحه مورد نظر با فشردن کلید ”افزودن به سبد خرید“ در بالای صفحه و طی کردن مراحل ثبت اطلاعات حساب کاربری، به درگاه بانکی منتقل می شوید. پس از پرداخت موفق به سایت منتقل شده و بلافاصله لینک دانلود اختصاصی بانک اطلاعاتی و فیلم آموزشی برای شما ایجاد گشته و نمایش داده می شود. این بسته در قالب یک عدد فایل PDF شامل اسامی و اطلاعات تجار و شرکتهای خارجی خریدار محصول شما + فیلم آموزشی ارائه می گردد.

مشتری میوه خشک در عراق

در این بسته ویژه، اطلاعات کامل ۱۰ خریدار خارجی میوه خشک در کشور عراق ارائه شده است. جهت مشاهده بانک اطلاعاتی روی تصویر زیر کلیک کنید:

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار میوه خشک در عراق

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار میوه خشک در عراق

بسیاری از کشورها پتانسیل زیادی برای صادر کردن این میوه خشک ندارند چون تولید این محصول در کشور مقصد به اندازه کافی وجود دارد.

در کشورهای دیگر نیز رقابت برای صادرات میوه خشک بالا می باشد و یا چون روابط سیاسی یا تجاری ایران با کشور مقصد مناسب نیست در نتیجه صادرات به این کشورها به اندازه صادرات میوه خشک به عراق سوددهی ندارد.

اگر بخواهیم کشورهایی که فروش میوه خشک به آنها آسان و امکان پذیر است را لیست کنیم و آن لیست را به برترین ها محدود کنیم می بینیم که در لیست سه کشوری که صادرات میوه خشک به آنها سوددهی بالایی دارد ، اسم عراق هم به چشم می خورد.

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ؟ چون عراق کشور همسایه است که ارسال محصولات را آسان تر می کند ، همینطور تقاضای بازار این کشور برای میوه خشک بالا است که سوددهی آن را چند برابر می کند.

قیمت میوه خشک در عراق

قیمت میوه خشک بسته بندی صادراتی به کشورهای عربی با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که باید حتماً به صورت کارشناسی شده و با در نظر گرفتن تمام عوامل دخیل در هزینه‌های اصلی و جانبی تعیین شود. توصیه می‌کنیم اگر به دنبال بیشترین سود از صادرات چیپس میوه هستید ولی تا الان تجربه قیمت گذاری روی میوه‌های خشک برای صادرات را ندارید یا به دنبال صادرات بدون دردسر به کشورهای عربی هستید، حتماً ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید.

در ادامه مقاله ” چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ” به معرفی لیست خریداران سنگهای ساختمانی در عراق می پردازیم.

مشتری سنگ های ساختمانی در عراق

در این بسته ویژه، اطلاعات کامل ۱۰ خریدار انواع سنگهای ساختمانی شامل سنگهای مرمر، گرانیت، تراورتن، کوارتزیت، اسلب و … در کشور عراق ارائه شده است. جهت مشاهده بانک اطلاعاتی روی تصویر زیر کلیک کنید:

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار سنگ های ساختمانی در عراق

تجارت بین خریداران عراقی و تولیدکنندگان ایرانی به حدی پیشرفت کرده که می توانند به راحتی به صادرات تمامی محصولات خود بپردازند. سنگ‌های ساختمانی ایران نیز در بازار سنگ عراق محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. سنگ‌های مختلفی جهت صادرات سنگ به این کشور وجود دارند که چند نوع آن، خاص‌تر و پرطرفدارتر می‌باشد. موقعیت جغرافیایی که کشور عراق با ایران دارد، نزدیکت‌رین بازار صادراتی به ایران محسوب می‌شود. از این رو تجارت با عراق از طرف ایران بسیار راحت و منطقی است.

سنگهای مناسب برای صادرات به عراق

سنگ‌هایی که به سایر کشورها صادر می‌شوند اغلب به دو شکل بدون برش یا همان کوپ و یا برش خورده در ابعاد تایل و اسلب می‌باشند. صادرات سنگ به صورت سنگ خام یا همان کوپ به دلیل خام فروشی و نداشتن ارزش افزوده، شامل عوارض می‌گردد. بیشترین میزان صادرات در سنگ‌های ساختمانی به کشور عراق بین سنگ‌های مرمریت است. سنگ‌های تراورتن، کریستال و چینی هم در رده بندی‌های بعدی قرار دارند.

چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ؟ تقاضای سنگ‌های ساختمانی برای صادرات به سایر کشورها ۷ میلیون تن می‌باشد، این موضوع در حالی است که کارخانه‌های سنگ ایران ظرفیت تولیدی بالغ بر ۲۵ میلیون تن را دارا هستند. قطب تولید سنگ ایران،  استان اصفهان است که بیشتر این نوع سنگ را دارد. علت آن هم وجود معادن مختلفی است که در بسیاری از شهرهای این استان دیده می‌شود. بعد از اصفهان استان‌های مرکزی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین و همدان در رده بعدی قرار می‌گیرند.

در ادامه مقاله ” چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ” به معرفی لیست خریداران کاشی و سرامیک در عراق می پردازیم.

مشتری کاشی و سرامیک در عراق

در این بسته ویژه، اطلاعات کامل ۱۰ خریدار انواع کاشی و سرامیک در کشور عراق ارائه شده است. جهت مشاهده بانک اطلاعاتی روی تصویر زیر کلیک کنید:

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار کاشی و سرامیک در عراق

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار کاشی و سرامیک در عراق

از جمله طرح های پرطرفدار در عراق در زمینه کاشی و سرامیک می توان به کاشی کاشی طرح چوب، سنگ طبیعی یا سنگ مرمر اشاره کرد. به ویژه طرح های دارای بافت چوب طبیعی بسیار پر تقاضاست.از نظر رنگ نیز رنگ‌های ملایم و خنثی و رنگ‌های مات مایل به خاکستری و (مخصوصا) مشکی بسیار محبوب هستند.

مدارک مورد نیاز برای صادرات محصولات کاشی و سرامیک به عراق عبارتند از:

 • فاکتور فروش (به زبان انگلیسی و عربی)
 • فاکتور فروش (به زبان انگلیسی و عربی)

در فاکتور فروش می بایست نام شخص یا شرکت تولیدکننده، نام شخص یا شرکت صادرکننده، نام واردکننده یا خریدار ( شخص عراقی ) نام و سمت مدیرعامل یا شخص امضاکننده ، نوع و مقدار کالا و قیمت آن ذکر شود. ضمنا اطلاعات آدرسی ذکر شده در فاکتور تجاری و گواهی مبدا می بایست یکسان باشد. همچنین کلیه ارقام و اعداد مدارک مورد نیاز برای صادرات به عراق بایستی به انگلیسی و مهمور به مهر شرکت و یا شخص صادرکننده باشد.

 • گواهی مبدا (به زبان عربی و انگلیسی)

در گواهی مبدا نیز می بایست آدرس تولیدکننده، آدرس صادرکننده و آدرس خریدار یا واردکننده به طور کامل قید شود. همچنین نام پایانه مرزی جهت عبور کالا نیز باید ذکر گردد. لازم به ذکر است که یکسان بودن اطلاعات کالا در فاکتور فروش و گواهی مبدا نیز لازم و اجباری است.

 • گواهی بهداشت از سازمان نظارت بر سلامت برای محصولات غذایی
 • لیست اظهار کالا (شامل نام و مقدار کالا و اطلاعات کوتاهی در مورد کالا)
 • اخذ استاندارد رضایت مشتری
 • اخذ استاندارد های ایزو (در صورت امکان)
 • تهیه برچسب های کالا به زبان انگلیسی و عربی
 • گزارش تست، نمونه برداری و بازرسی کالا
 • اخذ استاندارد محیط زیست
 • تائیدیه ساخت کالا از سازمان استاندارد

در ادامه مقاله ” چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ” به معرفی لیست خریداران صنایع دستی در عراق می پردازیم.

مشتری صنایع دستی در عراق

در این بسته ویژه، اطلاعات کامل ۱۰ خریدار صنایع دستی شامل انواع بافته‌ها، قلم‌زنی، طلاکوبی، نقره‌کوبی، مس‌کوبی، انگشتر سازی، چاقوسازی، میناکاری، سفال‌گری، آبگینه، خاتم‌کاری، خراطی، معرق چوب، منبت‌کاری، سنگ‌تراشی، معرق سنگ، فیروزه کوبی، نمدمالی، حصیر بافی و … در کشور عراق ارائه شده است. جهت مشاهده بانک اطلاعاتی روی تصویر زیر کلیک کنید:

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار صنایع دستی در عراق

فروش صنایع دستی در خارج از کشور به دو صورت ممکن است انجام شود. اول اینکه شما به عنوان تاجر، کارت بازرگانی حقیقی یا حقوقی دریافت کرده باشید و دوم اینکه صادرات را در تعداد پایین و به صورت شخصی انجام دهید. نوع دوم از صادرات، همان صادرات چمدانی است. بدیهی است که در صادرات چمدانی، شما هزینه گمرک پرداخت نمی‌کنید ولی سود فروش شما هم به دلیل تعداد کم، قابل مقایسه با تجارت حرفه‌ای نیست. به علاوه به یاد داشته باشید که بعضی از صنایع دستی را نمی‌توانید به روش صادرات چمدانی از کشور خارج کنید. برای مثال آثاری که از جنس طلا و نقره هستند، نیاز به بررسی بیشتری برای صادرات دارند و بدون داشتن مجوز نمی‌توانید این‌گونه صنایع دستی را به خارج از مرز‌های ایران منتقل کنید. از دیگر مواردی که برای فروش صنایع دستی در خارج از کشور باید به آن توجه کنید این است که صنایع دستی مختلف در کشور‌های خارجی ناشناخته هستند و باید برای رسیدن به فروش بیشتر، تبلیغات مناسبی برای بازار هدف انجام دهید. امروزه با کمک شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات به زبان‌های مختلف دنیا ممکن است و فروش صنایع دستی در خارج از کشور برای شما بسیار آسان خواهد بود.

در ادامه مقاله ” چگونه در عراق مشتری پیدا کنیم ” به معرفی بانک اطلاعاتی اختصاصی مشتریان خارجی می پردازیم.

مشتری برای سایر محصولات در عراق

چنانچه بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی محصول دیگری را نیاز دارید، میتوانید بانک اطلاعاتی اختصاصی محصول خود را سفارش دهید.

سفارش بانک اطلاعاتی اختصاصی در قالب پکیج ویژه مارکتینگ صورت می گیرید. با کلیک رویلینک زیر به صفحه مربوطه منتقل می شوید و در آنجا امکان ثبت سفارش بانک اطلاعاتی اختصاصی برای شما فراهم گردیده است.

تهیه بانک اطلاعاتی اختصاصی خریداران خارجی محصول در عراق

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/diyga
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.