صفر تا صد صادرات پوشاک

صفر تا صد صادرات پوشاک، یکی از مهمترین بخش ها برای تولید کنندگان پوشاک و برند ها ، بازار مصرفی می باشد. متاسفانه در ایران به دلیل فرهنگ نامناسبی که میان هموطنانمان رایج شده ، خرید لباس های خارجی در اولویت قرار گرفته و بدون توجه به مضرات این کار ، بازار داغی را برای پوشاک خارجی و قاچاق فراهم ساخته اند.
با توجه به پتانسیل و ظرفیت تولید پوشاک در ایران و بازار حاکم ، یکی از راه کار های مناسب ایجاد رونق برای تولید کنندگان لباس و برندهای ایرانی ، صادرات پوشاک محسوب است. ما در اینجا به آموزش صادرات پوشاک میپردازیم، پس تا انتهای این مقاله با مرکز بازرگانی فردوسی همراه باشید.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-صفر تا صد صادرات پوشاک

صفر تا صد صادرات پوشاک

صفر تا صد صادرات پوشاک

در شرایط فعلی تعدادی از همکاران ما در رشته های مختلف صنعت مد و لباس توانسته اند با صادرات محصولاتشان ،چراغ فعالیت خود را روشن نگاه دارند و در این کار موفقیت قابل قبولی داشته اند. حال اینکه بسیاری از آنها دیگر تمایلی به ارائه محصولاتشان در ایران ندارند.

اما صادرات پوشاک از ایران دارای شرایط و پیش نیاز هاییست که برای قدم گذاشتن در ای راه واجب و لازم الاجرا می باشد و هر کشوری دارای موقعیت مناسب برای این کار نیست . در این مطلب برای عزیزانی که علاقه به دانستن تجربیات افرادی که در این راه موفق بوده اند برخی نکات و شرایط صادرات پوشاک را از زباناین فعالان بازگو و تحلیل کرده ایم.

صادرات پوشاک از ایران دارای چه شرایطی است؟

در امر صادرات پوشاک و پوشاک، کشور های زیادی به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت هستند. کشور هایی همچون بنگلادش ، چین ، هند ، ترکیه ، تایلند و .. از قدرت های تولید و صادرات پوشاک در این زمینه محسوب می شوند و محصولاتشان دارای شاخصه های لازم برای صادرات می باشد.

از شاخصه های مهم برای صادرات می توان به قیمت، کیفیت، گستردگی تولیدات و زیبایی یک کالای مد و لباس اشاره کرد که این کشور ها به دلیل داشتن یک جای این شاخص ها، توانسته اند در صادرات پوشاک از دیگر کشورها پیشی گرفته و رتبه های برتر در این فعالیت را از آن خود نمایند و رقابت با این غول های لباس امری بسیار دشوار و طاقت فرسا است.

اما در این بین حفره ها و کمبود هایی وجود دارد که می توان به موفقیت در این کار خوشبین بود . برخی عوامل مانند جغرافیای کشورها، منابع در دسترس ، روابط میان دو کشور، توانمندی های بومی تولید، تشابهات و تناقضات فرهنگی در سبک پوشش و عواملی از این دست باعث ایجاد یک سری موقعیت ها در صادرات پوشاک از ایران شده اند که امکان موفقیت در این کار را برای یک برند یا تولید کننده ایرانی فراهم ساخته است و از آنجایی که یک برند یا تولید کننده لباس ایرانی، از پتانسیل های خود آگاهی لازم را ندارد ،معمولا این کار را نشدنی و غیر ممکن می دانند. بیایید کمی از پتانسیل ها صحبت کرده و آنها را بررسی کنیم:

نکات مهم در صادرات پوشاک از ایران

۱- نیروی کار در ایران
زمانی که بحث از تولید می شود ، اکثر نگاه ها به شهرهای بزرگ مانند تهران ، اصفهان ، شیراز و .. منعطف می شود و خب مسلما در به دلیل بالا بودن هزینه ها در این شهر ها حقوق و دستمزد تولید بیشتری طلب می کند. اما با سیری در میان شهرهایی با وسعت و هزینه های کمتر خواهیم یافت که نیروگیری در این مناطق ، بسیار آسان تر است و شرایط رقابت در موضوع قیمت تمام شده را برای تولید کننده و کارآفرین مهیا می سازد و از آنجایی که ایرانیان توانایی بالایی در امر تحصیل و یادگیری مهارت دارند ، شرایط را ویژه تر می سازد.

۲-منابع و متریال در ایران
ایران دارای منابع غنی و ذخایر عالی خدادادی در زمینه های دامپروری ، کشاورزی و نفتی می باشد که لازمه ی تولید متریال های صنعت لباس است که متاسفانه مورد کم لطفی قرارگرفته و از طرف دیگر واردات بی رویه ، باعث لطمه زدن به صنایع وابسته شده.

۳- توانایی های بومی
در فرهنگ ما ایرانی ها ، خیاطی و دوخت یکی از ارزشمند ترین تخصص ها برای کدبانوها بعد از آشپزی محسوب می شود و به همین خاطر مهارت های دوزندگی و خیاطی در کشور ما دارای پتانسیل ارزشمندیست. به غیر از آن صنایع دستی کشور ما دارای رتبه خوبی در مقیاس جهانیست که هر کشوری از این مزیت بهره نمی برد و بیشتر روی ماشین آلات در صنعت پوشاک تکیه کرده اند. همین موضوع یک برتری نسبی را در صنعت مد و لباس برای ایرانیان فراهم می کند که باز هم مورد کم لطفی مسئولین و سرمایه گذاران قرار می گیرد.

چه کشورهایی برای صادرات پوشاک از ایران مناسب می باشند؟

همانطور که ذکر کردیم ، هرکشوری دارای شرایط لازم برای صادرات پوشاک از ایران نمی باشد ولی کشورهایی نیز هستند که برای این کار مستعد بوده و شرایط مناسبی را برای صادرات کالاهای ایرانی فراهم ساخته اند که از معروف ترین آنها میتوان به عراق ، افغانستان ،یمن ، عمان ،تاجیکستان و در برخی محصولات به روسیه و برخی از کشورهای اروپایی اشاره کرد. تحقیق در مورد شرایط کشورها برای این موضوعی امری ضروری و در عین حال ساده می باشد.

پوشاک صادراتی چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

معمولا پوشاکی که دارای قیمت ، کیفیت و سبک مناسب هستند ، قابلیت صادرات را دارند ، اما معمولا لباس هایی که دارای کار دست یا دوخت زیاد هستند ، شرایط صادراتشان از ایران بهتر می باشد. لباس هایی همچون لباس عروس، لباس های زنانه ی کار شده ، صنایع دستی چرم ، پوشاک گرم و بافت های زمستانی از شرایط خوبی برای صادرات از ایران برخوردارند. ولی باز با این توصیفات هر لباسی که از لحاظ قیمت و کیفیت ، در حد رقابت هستند قابلیت صادرات را دارند.

چگونه صادرات پوشاک از ایران را آغاز کنیم؟

اولین موضوع در امر صادرات پوشاک ، وجود مشتری و مخاطب مناسب در کشورهای مقصد است. برای کشورهای همسایه یا کشورهایی که فرد در آنجا پایه ای داشته باشد ، می توان از امر مارکتینگ حضوری استفاده نمود ولی اگر شرایط حضوری برای بازاریابی وجود نداشته باشد ، برخی از سایت ها این شرایط را مهیا ساخته اند ، مثلا سایتی مانند سایت علیبابا مخصوص همین کار است و با ثبت مشخصات می توان از وجود مشتری در کشور های مختلف آگاهی پیدا کرد.

موضوع بعدی ، خود صادرات پوشاک است . زمانی که برای کالای یک تولیدی یا برند لباس مشتری و سفارش دهنده ی مناسبی پیدا شود ، علم صادرات آن دارای اهمیت ویژه ای می گردد. برای این موضوع پیشنهادی که ما برای شما داریم ، سپردن این قسمت به گروه ها و شرکت هایی است که در امر صادرات به صورت تخصصی فعالیت دارند. برخی از این شرکت ها با مهارت و تجربه ای که دارند ، خدمات ویژه ای را برای مشتریانشان فراهم می کنند که سپردن صادرات به آنها به صرفه تر از فعالیت انفرادی است به غیر از به صرفه تر بودن ،این شرکت ها تجربیات مفیدی رادر اختیار مشتریانشان قرار می دهند که ریسک کار را کاهش می دهد.

برخی نکات مهم در صادرات پوشاک

  • اگر لباس و پوشاکی دارید که شرایط رقابتی خوبی دارد ، موضوع صادرات را به شدت جدی بگیرید.
  • در مورد لباس و کالایتان ، تحقیق های لازم در مورد پتانسیل صادرات به صورت تخصصی انجام دهید.
  • دانستن و یادگیری زبان انگلیسی یا زبان کشور های مقصد ، یک مزیت و برتری برای شما محسوب می شود.
  • در امر صادرات پوشاک کاملا محتاتانه عمل کنید. کلاهبرداری فقط در ایران صورت نمی گیرد.

چگونه برای صادارت پوشاک خریدار خارجی پیدا کنم؟

شناسایی خریداران خارجی فعال و توانمند، حیاتی ترین گام در روند صادرات است. به وفور مشاهده می شود افراد تازه وارد در حوزه صادرات و حتی تاجران باسابقه، به دلیل عدم توان شناسایی صحیح خریداران خارجی توانمند و قابل اعتماد، در مسیر صادرات خود با شکست های تلخ و بعضاً ورشکستگی روبرو شده اند.

مرکز بازرگانی فردوسی در راستای ارائه خدمات ضروری مشاوره صادرات، اقدام به ارائه پکیج های ویژه بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی نموده است. در این پکیج ها، کارشناسان زبده صادرات با آنالیز و بررسی دقیق داده های تجاری از منابع گوناگون، مشتریان خارجی بالقوه و دارای پتانسیل بالا جهت همکاری با تولیدکنندگان و تجار ایرانی را شناسایی کرده و در قالب بانک های اطلاعاتی در اختیار علاقه مندان قرار داده است. لیست کامل این بانکهای اطلاعاتی صفحه زیر قابل مشاهده می باشد.

مرکز بازرگانی فردوسی ارائه دهنده جامعترین پکیج های بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی و خریداران محصولات صادراتی ایران می باشد. در بانکهای اطلاعاتی جامع، اطلاعات توانمندترین خریداران خارجی هر محصول به تقکیک کشورهای مختلف دنیا گنجانیده شده است. که برقراری ارتباط تجاری و فروش محصول به حتی ۱۰% از مشتریان معرفی شده در پکیج می تواند سود سرشار و درآمد دلاری صادراتی برای شما داشته باشد.

اگر جهت صادرات پوشاک به دنبال اطلاعات خریداران خارجی هستید می توانید از پکیج جامع ۱۹۷۱خریدار خارجی پوشاک بزرگسال  مرکز بازرگانی فردوسی استفاده نمایید. کلیه خریداران معرفی شده در این پکیج ها، شرکت ها و تجار خارجی معتبر می باشند که سوابق گمرکی و تجاری و سطح توانگری آنها به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. شما میتوانید با خرید لیست مشتریان خارجی و ارسال پیام/ایمیل به زبان انگلیسی به این خریداران، محصولات خود را معرفی کرده و تجارت صادراتی خود را آغاز نمایید.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/hifwv
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.