صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا + آمار و نمودار

صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا + آمار و نمودار ؛ اگر به دنبال یافتن خریدار برای محصولات ماهی و غذاهای دریایی خود هستید ، اروپا یکی از بازارهای عمده ای است که باید به آن نگاه کنید. با این وجود اروپا را با یک بازار واحد اشتباه نگیرید. اروپا گروه متنوعی از کشورها با بازارهای جداگانه اما بهم پیوسته است. موفقیت در اروپا به درک نیازهای بازارهای هدف و مخاطبان مختلف بستگی دارد. با این وجود ، در زمینه یک بیماری همه گیر مانند COVID-19 ، ارائه پیش بینی ها یا نتیجه گیری های محکم هنوز دشوار است. هدف این مقاله بررسی آمارهای صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا است.

صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا

صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا

چرا اروپا مهمترین بازار ماهی و غذاهای دریایی در دنیاست؟

در حالی که با توجه به تأثیر همه گیری کرونا هم در کشورهای تأمین کننده و هم در بازارهای اصلی اروپا بازار ماهی و غذاهای دریایی تضعیف شده است، اما  اروپا همچنان یک بازار عمده ماهی و غذاهای دریایی از کشورهای در حال توسعه است. علاوه بر طیف متنوعی از رفتار مصرف ، بسیاری از کشورهای عمده وارد کننده اروپایی نیز پردازنده های غذاهای دریایی هستند که بیش از توان تولید فرآوری می کنند ، بنابراین مواد اولیه را وارد می کنند. در بخش های بعدی ، ما فرصت های بالقوه صادرات در اروپا و همچنین برخی از بینش در مورد چالش های پیش رو را توضیح خواهیم داد.

اروپا ماهی را دوست دارد ، جنوب اروپا ماهی را دوست دارد

آخرین داده های منتشر شده توسط EUMOFA در سال ۲۰۱۹ بر اساس داده های مطالعه سال ۲۰۱۷ است که در آن مصرف سرانه ۲۴٫۳ کیلوگرم در اتحادیه اروپا ثبت شده است که سه چهارم این مقدار گونه های وحشی است. به طور متوسط ​​، اروپایی ها نسبت به سال ۲۰۱۶ که سرانه مصرف ۲۴٫۹ کیلوگرم بود ، بیش از نیم کیلو کمتر ماهی و غذاهای دریایی مصرف کردند. کل مصرف ماهی و غذاهای دریایی در اروپا به ۱۲٫۷۷ میلیون تن رسیده است.

EUMOFA رصدخانه بازار محصولات شیلات و آبزی پروری اروپا است ، ابتکاری از کمیسیون اتحادیه اروپا – اداره کل امور دریایی و شیلات (DG MARE). کارشناسان و تحلیلگران صنعت EUMOFA داده های روزانه بازار را کنترل و تفسیر می کنند.

اروپا یک بازار متنوع با الگوی مصرف متفاوت است ، از بالاترین سرانه مصرف در پرتغال با ۵۷ کیلوگرم (دو برابر متوسط ​​اروپا) تا ۵٫۲ کیلوگرم سرانه در مجارستان. با نگاهی به نمودار زیر ، خواهید دید که بیشترین کشورهای مصرف کننده غذاهای دریایی در سال ۲۰۱۷ از کشورهای جنوب اروپا یعنی پرتغال ، اسپانیا ، مالت ، فرانسه و ایتالیا هستند. محصولات اصلی مصرف شده ماهی تن (بیشتر کنسرو شده) ، ماهی ، ماهی قزل آلا ، پولاک آلاسکا ، میگو ، صدف و شاه ماهی است.

سرانه مصرف ماهی و غذاهای دریای در اروپا

سرانه مصرف ماهی و غذاهای دریای در اروپا

بهترین کشورهای اروپایی برای صادرات ماهی و غذاهای دریایی کدامند؟

جنوب اروپا بزرگترین فرصت صادرات محصولات دریایی شما را نشان می دهد. جدا از میزان بالای مصرف غذاهای دریایی در این بلوک ، اسپانیا ، ایتالیا و فرانسه نیز از کشورهای مهم فرآوری غذاهای دریایی در اروپا هستند. جنوب اروپا از کشورهایی در امتداد دریای مدیترانه تشکیل شده است. جنوب اروپا از پنج وارد کننده برجسته تشکیل شده است که عبارتند از اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا ، پرتغال و یونان.

به طور کلی ، اروپای جنوبی ۹٫۳ میلیارد دلار محصولات دریایی از کشورهای در حال توسعه وارد کرده است که ۸۲٪ از کل واردات آن از خارج از اتحادیه اروپا (۱۱٫۴ میلیارد دلار) را نشان می دهد. چهار گروه محصول بر واردات اروپای جنوبی از کشورهای در حال توسعه تسلط دارند. این مواد از نرم تنان (عمدتا ماهی مرکب و ماهی های بریده) ۲٫۳ میلیارد دلاری ، سخت پوستان مانند میگو با ارزش ۲٫۱ میلیارد دلار ، ماهی های آماده و نگهداری شده از جمله ماهی تن و کنسرو تن ماهی ۱٫۸ میلیارد دلار و فیله ماهی مانند پانگاسیوس با ۱٫۱ میلیارد دلار تشکیل شده است.

اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه ، پرتغال و یونان کشورهای اروپای جنوبی هستند که بیشترین واردات را از کشورهای در حال توسعه دارند. در سال ۲۰۱۹ ، واردات اروپای جنوبی ۶۰٫۲ درصد از کل واردات اروپا از کشورهای در حال توسعه را نشان می دهد. اسپانیا با ۴٫۴ میلیارد دلار و ایتالیا با ۲٫۲ میلیارد دلار و فرانسه با ۱٫۸ میلیارد دلار پیشرو هستند.

در سال ۲۰۱۸ ، بیشتر کشورهای اروپای جنوبی رشد ارزش واردات از کشورهای در حال توسعه را به نمایش گذاشتند. با این حال ، در سال ۲۰۱۹ چهار کشور برتر شاهد کاهش بوده اند. ارزش واردات اسپانیا از ۴٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به ۴٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ کاهش یافت که نشان دهنده کاهش ۶ درصدی است ، در حالی که ایتالیا و فرانسه هر دو در همین مدت ۸ درصد کاهش داشتند. اگرچه تغییرات نرخ ارز بر این کاهش تأثیر گذاشته است ، اما در ارزش یورو برای واردات نیز قابل مشاهده بود. بر اساس یورو ، ارزش اسپانیا ۱٫۶٪ ، فرانسه ۳٫۲٪ و ایتالیا ۳٫۸٪ کاهش یافت.

اسپانیا ، که دارای صنعت فراوری فراوانی است ، بیشتر بر روی نرم تنان ، سخت پوستان و ماهی های کنسرو (ماهی تن و ماهی خال مخالی) تمرکز دارد. به یاد داشته باشید که اسپانیا بازار مهمی است زیرا مقادیر زیادی ماهی و غذاهای دریایی را بیشتر فرآوری و صادر می کند. ایتالیا همچنین یکی از بازیکنان اصلی است که اشتهای زیادی به آنچو و ماهی دارد ، در حالی که فرانسه در واردات میگو ، نرم تنان و ماهی های کنسرو مانند ساردین و ماهی تمرکز دارد. مانند کشورهای شمال غربی اروپا ، فرانسه نیز غذاهای دریایی پایدار را در اولویت خود دارد و بزرگترین بازار میگوی ارگانیک در اروپا است.

در سال ۲۰۱۹ ، دو تامین کننده بزرگ اروپای جنوبی اکوادور (۱٫۱۶ میلیارد دلار) بودند که عمدتا ماهی تن و میگو را تأمین می کنند و مراکش (۱٫۱۲ میلیارد دلار) که عمدتاً نرم تنان را صادر می کنند. دیگر تأمین کنندگان بزرگ غذاهای دریایی به جنوب اروپا چین (۸۹۳ میلیون دلار) ، آرژانتین (۶۷۹ میلیون دلار) و هند (۴۶۶ میلیون دلار) هستند.

شمال غربی اروپا: مصرف کنندگان و بازرگانان

علاوه بر جنوب اروپا ، فرصت های زیادی در شمال غربی اروپا نیز وجود دارد. شمال غربی اروپا ، در این مطالعه ، کشورهای وارد کننده برتر مانند هلند ، بلژیک ، آلمان و انگلستان را شامل می شود. به طور کلی ، اروپای شمالی بیش از ۵ میلیارد دلار محصولات دریایی از کشورهای در حال توسعه وارد کرده است که ۷۲٫۴ درصد از کل واردات آن از خارج از اتحادیه اروپا (۶٫۹ میلیارد دلار) را نشان می دهد.

شمال غربی اروپا در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۵٫۱ میلیارد دلار از کشورهای در حال توسعه وارد کرد که ۳۲٪ از کل واردات اروپا از کشورهای در حال توسعه را نشان می دهد. انگلیس و هلند دو واردکننده برتر از کشورهای در حال توسعه بودند که ارزش واردات آنها به ترتیب ۱٫۵۴ و ۱٫۵۲ میلیارد دلار بود. در مقایسه با سال ۲۰۱۸ ، این مقادیر ۲٪ در انگلستان و ۱٪ در هلند افزایش یافته است

اروپای شرقی: بازار کوچکتر ، اما در حال رشد

اروپای شرقی از گروهی متشکل از ۱۱ کشور تشکیل شده است: بلغارستان ، کرواسی ، جمهوری چک ، استونی ، مجارستان ، لتونی ، لیتوانی ، لهستان ، رومانی ، اسلواکی و اسلوونی. بزرگترین بازارهای اروپای شرقی لهستان ، جمهوری چک ، رومانی ، کرواسی و استونی است. آنها با هم مجموعاً ۴۵۸ میلیون دلار غذای دریایی از کشورهای در حال توسعه وارد می کنند. به طور کلی ، اروپای شرقی ۵۵۰ میلیون دلار محصولات غذایی دریایی از کشورهای در حال توسعه وارد می کند که ۵۲٪ از کل واردات آن از خارج از اتحادیه اروپا (۱ میلیارد دلار) را نشان می دهد.

لهستان ، بزرگترین وارد کننده از کشورهای در حال توسعه در اروپای شرقی ، در سال ۲۰۱۹ با افزایش ۱۲ درصدی در ارزش واردات از کشورهای در حال توسعه ، به ۲۸۱ میلیون دلار (از ۲۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸) رسیده است. لهستان تقریباً ۵۰٪ واردات اروپای شرقی از کشورهای در حال توسعه را تشکیل می دهد. با این حال ، جمهوری چک (با ۱۸ درصد افزایش) و کرواسی (با ۱۶ درصد افزایش) نیز در سال ۲۰۱۹ افزایش واردات مستقیم داشته اند. در حالی که واردات آنها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی خیلی قابل توجه نیست ، افزایش مداوم آنها امیدوار کننده است.

واردات شیلات در اروپای شرقی از کشورهای در حال توسعه عمدتاً شامل فیله ماهی منجمد ، به ارزش ۲۹۲ میلیون دلار (عمدتا پولاک و جوجه آلاسکا) ، ماهی آماده و نگهداری شده (عمدتا ماهی تن) با ۱۰۴ میلیون دلار و سخت پوستان (عمدتا میگو) با ۴۸ میلیون دلار است.

عمده ترین تأمین کنندگان اروپای شرقی از کشورهای در حال توسعه چین (پولاک آلاسکا و فیله ماهی قزل آلا) ، ویتنام (میگو و پانگاسیوس) ، اکوادور (ماهی تن) و آرژانتین (هاک) هستند. چین تنها کشوری بود که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به اروپای شرقی صادر کرد. چهار کشور باقیمانده هر کدام بین ۲۵ تا ۶۰ میلیون دلار صادرات داشته اند.

ما انتظار داریم که واردات ماهی و غذاهای دریایی در شرق اروپا همراه با پذیرش گسترده غذاهای دریایی به عنوان بخشی از پروتئین روزانه ، به رشد خود ادامه دهد. با این حال ، به دلیل ابتلا به COVID-19 ، بلوک وارد مشکلات اقتصادی می شود ، دشوار است بگوییم که چگونه این امر می تواند بر رفتار کلی خریداران اروپای شرقی تأثیر بگذارد. کشورهای اروپای شرقی مانند جمهوری چک ، اسلواکی یا مجارستان از اولین کشورهایی بودند که اقدامات قفل محکم برای جلوگیری از گسترش را اعمال کردند.

در پیش بینی بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) ، اروپای شرقی می تواند از تغییر زنجیره تأمین پس از COVID-19 بهره مند شود ، زیرا شرکت های اروپایی بیشتر وابستگی کسب و کار خود را به چین کاهش می دهند. برای صادرکنندگان کشورهای در حال توسعه ، این می تواند فرصتی برای نظارت باشد زیرا کشورهای اروپای شرقی به آرامی بهبود می یابند. EBRD انتظار دارد که اقتصاد کشورهای اروپای مرکزی و کشورهای بالتیک در سال جاری به طور مشترک ۴٫۳٪ کاهش یابد ، اما آنها می توانند با رشد ۴٫۵ درصدی در سال آینده بازگردند.

بهترین محصولات ماهی و دریایی برای صادرات به اروپا کدامند؟

بهترین محصولات دریایی برای صادرات به اروپا بر اساس کد گمرکی عبارتند از:

۰۳۰۲ . ماهی تازه یا سرد (به استثنای فیله ماهی و سایر گوشت ماهی های شماره ۰۳۰۴)
۰۳۰۴ . فیله ماهی و گوشت ماهی دیگر ، اعصاب خرد شده ، تازه ، سرد یا منجمد
۱۶۰۴ . ماهی آماده یا نگهداری شده خاویار و جایگزین خاویار تهیه شده از تخم مرغ ماهی
۰۳۰۶ . سخت پوستان ، چه در پوسته باشند و چه نباشند ، زنده ، تازه ، سرد ، منجمد ، خشک شده ، نمک یا در آب نمک ،. . .
۰۳۰۷ . نرم تنان ، مناسب برای مصرف انسان ، حتی دودی ، خواه در پوسته باشد یا نه ، زنده ، تازه ، سرد ،. . .
۰۳۰۳ . ماهی منجمد (به استثنای فیله ماهی و سایر گوشت ماهی های شماره ۰۳۰۴)
۰۳۰۵ . ماهی مناسب برای مصرف انسان ، خشک ، نمکی یا در آب نمک. ماهی دودی ، مناسب برای مصرف انسان ،. . .
۱۶۰۵ . سخت پوستان ، نرم تنان و سایر بی مهرگان آبزی ، تهیه یا نگهداری شده (به استثنای دودی)
۰۳۰۱ . ماهی زنده
۰۳۰۸ . بی مهرگان آبزی غیر از سخت پوستان و نرم تنان ، زنده ، تازه ، سرد ، منجمد ، خشک شده ،. . .

چگونه صادرات ماهی و غذاهای دریایی به اروپا را شروع کنم؟

صادرات محصولات دریایی و شیلات به اروپا فرایندی تخصصی و مستلزم تجربه فراوان است. کارشناسان مرکز بازرگانی فردوسی با داشتن تخصص لازم و تجربه بالا در صادرات به اروپا، راهنما و همراه شما در فرآیند صادرات هستند.

بدین منظور این مرکز با ارائه پکیج های صمتا VIP طیف کاملی از خدمات صادراتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است. جهت آشنایی با جزئیات این پکیج ها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید یا از طریق پشتیبانی ۲۴ ساعته واتساپ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پکیج صمتا VIP (کلیک کنید)

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/44mlo
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.