صادرات لباس به عراق

صادرات لباس به عراق ؛ سازمان توسعه تجارت ایران صادرکنندگان لباس به عراق را تشویق می کند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: فعالان صنفی و صنعتی تولید لباس در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند با مراجعه به دبیرخانه انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، لباس و چرم استان از این مشوق ها مطلع و بهره مند شود.

صادرات لباس به عراق

صادرات لباس به عراق

رامین ربیعی گفت: عراق سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار واردات لباس از جهان دارد که سهم ایران از این میزان فقط حدود ۳۵ میلیون دلار است.

مدیرکل دفتر عربی- آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران نیز گفته: بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران، ظرفیت صادرات ۱۵۰ میلیون دلاری لباس به کشور عراق را دارد.

فرزاد پیلتن همچنین گفته: انتظار می رود استان البرز با توجه به حضور واحدهای خوشنام و طراز اول صنعت لباس و صنایع نساجی بتواند در راستای صادرات لباس به عراق، نقشی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد.

صادرات لباس و پوشاک به ۳۵ میلیون دلار رسید

سخنگوی گمرک ایران با تشریح میزان تجارت لباس ایران گفت: در ۵ ماهه اول سال جاری بالغ بر ۴ هزار و ۵۲۷ تن انواع لباس به ارزش ۳۵ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۵۲ دلار از کشورمان به بیش از ۲۹ کشور جهان صادر شده و این در حالی است که کشورهای مقصد لباس ایران در سال گذشته، صرفا ۴کشور افغانستان، روسیه، عراق و یمن بوده است.

سید روح‌اله لطیفی افزود: لباس تولید ایران، به عراق، کویت، استرالیا، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان، روسیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آلمان، کره، ژاپن، امارات، انگلستان، ونزوئلا، ساحل عاج، ایتالیا، ترکیه، کانادا، قطر، عمان، نیجریه، سوئیس، سوریه، پاکستان، گرجستان، اسپانیا و دانمارک صادر شده است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک در خصوص میزان واردات لباس نیز عنوان کرد: اگرچه واردات تجاری لباس ممنوع است ولی میزان واردات لباس در این مدت زمان مشخص کمتر از ۵/ ۲تن و به ارزش ۵۱۴ هزار و ۴۴۱ دلار بوده که غالبا به‌صورت مسافری یا پستی وارد کشور شده است.

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/yy7nt
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.