لیست خریداران خارجی صنایع دستی ایران

لیست خریداران خارجی صنایع دستی ایران ؛ مهمترین پرسش در حوزه صادرات صنایع دستی ایران این است: خریداران خارجی صنایع دستی ایران چه کشورهایی هستند؟ برای بررسی پاسخ این سوال، باید آمار دقیقی از صادرات صنایع دستی به کشور‌های همسایه داشته باشیم که متأسفانه به دلیل صادرات صنایع دستی به صورت چمدانی، آمار دقیقی در دسترس نیست.

لیست خریداران خارجی صنایع دستی ایران

لیست خریداران خارجی صنایع دستی ایران

به عبارتی بسیاری از گردشگران خارجی، صنایع دستی را خریداری کرده و در چمدان خود به خارج از مرز‌ها منتقل می‌کنند برای همین هزینه گمرک لحاظ نمی‌شود. از طرفی عده‌ای از ایرانیان از طریق صادرات چمدانی، صنایع دستی را به کشور‌های دیگر انتقال می‌دهند و با فروش آن‌ها در خارج از کشور، کسب و کار خاص خود را ایجاد کرده‌اند.

با این حال یک آمار تقریبی نشان می‌دهد، میزان صادرات صنایع دستی، در سال ۱۳۹۶، حدود ۲۴۰ میلیون دلار بوده و به همین میزان، صادرات چمدانی هم انجام شده است. با این حساب متوجه می‌شویم، صادرات صنایع دستی از مهم‌ترین صادرات غیر نفتی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که می‌تواند ارز زیادی را وارد کشور نماید و همچنین بدنبال آن اشتغال زایی می‌شود.

اینکه بدانیم خریداران خارجی صنایع دستی ایران چه کشورهایی هستند، کمک می‌کند، تمرکز بیشتری روی بازار داشته باشیم به علاوه با مطالعه سلیقه و علاقه مشتریان، رضایت آن‌ها را جلب کرده و بازار صنایع دستی را گسترش دهیم. جالب است بدانید که ایران رتبه سوم بین کشور‌های تولید کننده صنایع دستی را دارد ولی رتبه صادرات آن ۳۹ است. برای همین کاملاً مشخص است که با تجدید نظر و مطالعه دقیق‌تر، امکان صادرات بیشتر، بوجود خواهد آمد.

برای صادرات صنایع دستی چه باید کرد؟

اگر قصد دارید کسب و کاری مرتبط با صادران صنایع دستی انجام دهید، بایستی مطالعات و تحقیقات خود را در زمینه قوانین صادرات کالا از ایران، افزایش دهید. ابتدا نوع صنایع دستی را انتخاب کنید و درباره هزینه‌های تولید و یا خرید آن از تولید کننده، تحقیق نمایید. عموما از مهم‌ترین خصوصیات تولید صنایع دستی، این است که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آن هزینه زیادی ندارند و نهایتاً اثری که بوجود می‌آید، قیمت بالا‌تری خواهد داشت. از این جهت، صادرات و به طور کلی فروش صنایع دستی، سودآور خواهد بود. وقتی زمینه فعالیت خود را مشخص کردید، بایستی کارت بازرگانی دریافت کنید. بنابراین اولین پاسخ به سؤال برای صادرات صنایع دستی چه باید کرد، این است که کارت بازرگانی دریافت کنید. برای دریافت این کارت باید ۳ سال سابقه فعالیت‌های تولیدی و تجاری داشته باشید. در ضمن توجه داشته باشید که کارت بازرگانی هم برای شخص حقیقی و هم برای شخص حقوقی قابل صدور است. اما همان‌طور که حدس می‌زنید مهم‌ترین موضوع در رابطه با صادرات صنایع دستی یا هر کسب و کار دیگری، موضوع بازاریابی است. در قسمت‌های بعدی مطلب درباره بازاریابی برای صادرات صنایع دستی، بیشتر بحث خواهیم کرد.

فروش صنایع دستی در خارج از کشور

فروش صنایع دستی در خارج از کشور به دو صورت ممکن است انجام شود. اول اینکه شما به عنوان تاجر، کارت بازرگانی حقیقی یا حقوقی دریافت کرده باشید و دوم اینکه صادرات را در تعداد پایین و به صورت شخصی انجام دهید. نوع دوم از صادرات، همان صادرات چمدانی است که در ابتدای مطلب درباره آن بحث کردیم. بدیهی است که در صادرات چمدانی، شما هزینه گمرک پرداخت نمی‌کنید ولی سود فروش شما هم به دلیل تعداد کم، قابل مقایسه با تجارت حرفه‌ای نیست. به علاوه به یاد داشته باشید که بعضی از صنایع دستی را نمی‌توانید به روش صادرات چمدانی از کشور خارج کنید. برای مثال آثاری که از جنس طلا و نقره هستند، نیاز به بررسی بیشتری برای صادرات دارند و بدون داشتن مجوز نمی‌توانید این‌گونه صنایع دستی را به خارج از مرز‌های ایران منتقل کنید. از دیگر مواردی که برای فروش صنایع دستی در خارج از کشور باید به آن توجه کنید این است که صنایع دستی مختلف در کشور‌های خارجی ناشناخته هستند و باید برای رسیدن به فروش بیشتر، تبلیغات مناسبی برای بازار هدف انجام دهید. امروزه با کمک شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات به زبان‌های مختلف دنیا ممکن است و فروش صنایع دستی در خارج از کشور برای شما بسیار آسان خواهد بود.

لیست خریداران خارجی صنایع دستی ایران

مرکز بازرگانی فردوسی ارائه دهنده جامعترین پکیج های بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی و خریداران محصولات صادراتی ایران می باشد.

کلیه خریداران معرفی شده در این پکیج ها، شرکت ها و تجار خارجی معتبر می باشند که سوابق گمرکی و تجاری و سطح توانگری آنها به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. شما میتوانید با خرید لیست مشتریان خارجی و ارسال پیام/ایمیل به زبان انگلیسی به این خریداران، محصولات خود را معرفی کرده و تجارت صادراتی خود را آغاز نمایید.

در سری جدید بانکهای اطلاعاتی خریداران خارجی، اطلاعات کامل خریداران انواع صنایع دستی ایرانی شامل انواع بافته‌ها، قلم‌زنی، طلاکوبی، نقره‌کوبی، مس‌کوبی، انگشتر سازی، چاقوسازی، میناکاری، سفال‌گری، آبگینه، خاتم‌کاری، خراطی، معرق چوب، منبت‌کاری، سنگ‌تراشی، معرق سنگ، فیروزه کوبی، نمدمالی، حصیر بافی و … در کشورهای عراق، قطر، ترکیه و امارات ارائه شده است.

شما می توانید جهت مشاهده هریک از بانکهای اطلاعاتی روی تصویر مربوطه کلیک نمایید.

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار صنایع دستی در امارات

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار صنایع دستی در ترکیه

بانک اطلاعاتی ۱۰ خریدار صنایع دستی در قطر

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/jhzu4
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.