صفرتاصد صادرات شترمرغ

صفرتاصد صادرات شترمرغ ؛ صادرات انواع گوشت شترمرغ به کشور های مانند روسیه، افغانستان، عراق، ترکیه و… از ایران انجام می گیرد. با توجه به کیفیت گوشت شترمرغ ایران، صادرات آن به کشور های اروپایی نیز در حال انجام است.

صفرتاصد صادرات شترمرغ

صفرتاصد صادرات شترمرغ

یکی از راه های موفقیت اقتصادی هر کشوری، حضور مناسب در بازار های خارجی است. همچنین یکی از روش های بسیار مهم برای کمک به اقتصاد ایران، صادرات محصولات غیر نفتی به کشور های مختلف است.

صادرات انواع گوشت شترمرغ از زمینه های اقتصادی مهم کشور است. به طوری که ایران دومین تولید‌کننده، بهترین نوع گوشت شترمرغ در جهان به شمار می رود.

انواع گوشت شترمرغ

انواع گوشت شترمرغ

انواع گوشت شترمرغ

انواع گوشت شترمرغ در بازار ایران و جهان به شرح زیر است:

 • ران بدون استخوان شترمرغ.
 • ماهیچه شترمرغ.
 • فیله شترمرغ.
 • گردن شترمرغ.
 • بال شترمرغ.
 • بازوی شترمرغ.
 • دل و جگر شترمرغ.

خواص و خصوصیات گوشت شترمرغ

شترمرغ از گونه پرندگان است، و اولین زادگاه آن آفریقا بوده است. که امروزه در مناطق مختلف جهان یافت می شود. امروزه در ایران نیز شترمرغ های افریقایی پرورش داده می شود.

از خصوصیات گوشت شترمرغ می توان به قرمز بودن آن اشاره کرد. که چربی و کلسترول کمتری نسبت به سایر گوشت ها دارد.یک خواص دیگر گوشت شترمرغ، بدون انگل بودن آن است. که با توجه به افزایش قیمت گوشت گاو و گوسفند، در بازار بسیار خریدار دارد.

گوشت شترمرغ چه طبعی دارد؟

گوشت شترمرغ گوشتی قرمز است. با توجه به اینکه طبعی گرم و خشک دارد، برای تمامی افراد استفاده از آن ضروری و همچنین یک نیاز اصلی است.

یکی از دلایل اصلی فواید بسیار گوشت شترمرغ، فاقد چربی بودن و بدون کلسترول بودن آن می باشد.علاوه بر این‌ها برای باد های دستگاه گوارش، برای درد های مفصلی و… بسیار توصیه می شود.

صادرات انواع گوشت شترمرغ ایران

ایران یکی از کشور های تولید کننده برتر در زمینه گوشت شترمرغ می باشد.و هر ساله علاوه بر گوشت شترمرغ، پوست و چرم شترمرغ را نیز به کشور های مختلف صادر می کند.

کشور های روسیه، قطر، عراق، افغانستان و ترکیه از مقصد های صادراتی ایران برای گوشت شترمرغ هستند.ایران سالانه ۳ هزار تن گوشت شترمرغ تولید می کند و در بازار های جهانی به فروش می رساند.

قیمت گوشت شترمرغ صادراتی

قیمت گوشت شترمرغ در ایران با توجه به بازه های زمانی مختلف، متفاوت خواهد بود.با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر قیمت بیشتر گوشت ها و همچنین خوراک شترمرغ افزایش یافته است، قیمت خود گوشت شترمرغ صادراتی نیز افزایش داشته است.

خریداران خارجی شترمرغ

شناسایی صحیح خریداران خارجی توانمند و معتبر اولین مرحله در صادرات موفق است. کارشناسان مرکز بازرگانی فردوسی با بررسی دقیق سوابق گمرکی و درجه اعتبار، بهترین خریداران خارجی شترمرغ در جهان را به شما معرفی می نمایند. جهت ثبت سفارش بازاریابی وشناسایی خریداران خارجی شتر مرغ به لینک زیر مراجعه کنید:

بسته جامع مارکتینگ (تهیه بانک اطلاعاتی اختصاصی مشتریان خارجی)

محصولات جانبی شترمرغ

محصولات جانبی شترمرغ

محصولات جانبی شترمرغ

از شترمرغ محصولات مختلفی حاصل می شود که هر کدام از محصولات بازارهای متعلق به خود را دارا می باشند که در ادامه آورده شده است:

 1.  پرنده زنده (کسانی که قصد تاسیس مزرعه شترمرغ را دارند و نیاز به پرنده زنده دارند، یا کسانی که در صادرات شترمرغ زنده فعالیت دارند).
 2.  گوشت (خریداران گوشت شترمرغ شامل خریداران داخلی برای فروش و عرضه در مکان های عرضه گوشت شترمرغ یا کسانی که صادرات شترمرغ انجام می دهند ).
 3.  پوست (کسانی که در صنعت چرم در داخل یا خارج از کشور فعالیت دارند، که عمده پوست به دلیل نبود زیر ساخت داخلی صادر می شود). پوست چرم مانند اين پرنده در صنعت سراجي مورد استفاده قرار مي گيرد. چربي طبيعي كه در پوست شتر مرغ وجود دارد باعث انعطاف پذيري و مقاوم بودن آن در مقابل خشكي و ترك خوردگي مي شود از پوست شتر مرغ در صنايع كفش و كيف استفاده مي شود. ميزان پوست هر شتر مرغ ۱۳ فوت مربع (۳٫۵ متر مربع) است كه هر فوت مربع آن ۳۵ دلار قيمت دارد.
 4.  پر: در ۱۴ سال گذشته پرهای شترمرغ به دلیل کمبود دانش فنی و بازار مصرف و همچنین با هدف جلوگیری از آلوده شدن مزارع اغلب سوزانده می‌شد، در سال‌های اخیر بازار خوبی برای پرهای شتر مرغ ایجاد شده و این محصول هم در داخل و هم در خارج از کشور عرضه می‌شود. به گفته پژوهشگران، ۱۷ نوع پر مختلف از بدن شترمرغ‌های بالغ و کشتاری استحصال می‌شود که این پرها از نظر شکل، ظاهر، بافت و کارآیی با یکدیگر متفاوت هستند و این مسئله یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این پرنده است. برای حصول پرهای باکیفیت، باید عملیات پرچینی انجام شود، زیرا پرهای اولیه‌ای که از این عملیات به‌دست می‌آید دارای کیفیت بسیار کمی است اما پرهایی که بعد از ۶ ماه جایگزین آنها می‌شوند با کیفیت و مرغوب ‌اند. پر شترمرغ كه معمولا هر سال ۲ بار از بدن پرنده چيده مي شود جمعا در سال حدود يك كيلوگرم پر استحصال مي شود. كه هر كيلوگرم آن ۱۰۰۰ دلار در بازارهاي جهاني خريد و فروش مي شود كه از اين پرها در كارهاي زينتي يا تهيه جاروهاي گران قيمت استفاده مي شود. پر شتر مرغ علاوه بر گرد و غبار معمولي به علت داشتن خاصيت الكترواستاتيك قادر است تمام ذرات را به خود جذب كند.
 5. تخم شترمرغ نيز يكي از فرآورده هاي پر مصرف در جهان است. هر تخم شتر مرغ بیشتر از ۱٫۵ كيلوگرم وزن دارد و حدود ۲۴ عدد تخم مرغ معمولي است و طعم آن شيرين تر از تخم مرغ است. بوميان آفريقايي قرن هاست كه از تخم شتر مرغ به عنوان منبع غذايي و از پوسته آن به عنوان ظرف (كاسه) استفاده مي كنند. پوسته تخم شترمرغ به اندازه ظروف چيني محكم است و هنرمندان و صنعتگران آن را رنگ آميزي يا با جواهرات مختلف تزئين مي كنند. (از پوسته تخم شترمرغ در صنایع تزئینی، ساخت آباژور، نقاشی و… استفاده می‌شود و بازار خوبی در کشورهای امریکای شمالی، اروپا و جنوب شرق آسیا دارد.)

صفرتاصد صادرات شترمرغ

صفرتاصد صادرات شترمرغ در بسته جامع توانمندسازی صادرات ارائه می گردد. شما با استفاده از اطلاعات این بسته می تواید به حوزه صادرات شترمرغ وارد شده و به تجارتی پرسود دست یابید.

بسته جامع توانمندسازی صادرات

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/76a4x
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.