صادرات چای هند به ایران ۲.۵ برابر شد

صادرات چای هند به ایران ۲.۵ برابر شد، در فاصله ژانویه تا آوریل سال جاری ، صادرات چای هند به ایران به ۲۲.۴۹ میلیون کیلوگرم رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۵۰ درصدی داشته است.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-صادرات چای هند

صادرات چای هند

صادرات چای هند به ایران ۲.۵ برابر شد

به گزارش روابط عمومی مرکز بازرگانی فردوسی، در حالی که به خاطر تحریم های اقتصادی آمریکا، بی‌ثباتی تجارت بین ایران و هند رو به افزایش است ، صادرات چای به ایران ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

در فاصله ژانویه تا آوریل سال جاری ، صادرات چای به ایران به ۲۲٫۴۹ میلیون کیلوگرم افزایش یافت. سال گذشته در این مدت هند ۹ میلیون کیلوگرم چای به ایران صادر کرده بود. در ۴ ماه اول سال جاری ، این کشور ۷۲٫۵ درصد کل صادرات سال گذشته صادرات داشته است. در ۲۰۱۸ هند کلاً ۳۱ میلیون کیلوگرم چای صادر کرد.

پاریمال شاه، معاون اینترنشنال اوپریشنز ای کی گروپ گفت:«ایران دومین واردکننده بزرگ چای هند بعد از روسیه است. پس از تحریم ایران توسط آمریکا، عدم اطمینان زیادی بین واردکنندگان ایران و صادرکنندگان هندی وجود دارد که بیشتر آن بر سر ثبت سفارش ها و انتقال محموله‌هاست.  تا آوریل رشد ۱۵۰ درصدی وجود داشت و طی دو ماه گذشته شاهد تقاضای بالای چای از سوی تاجرانی هستیم که از طرف واردکنندگان ایرانی خرید می‌کنند».

ایران چای ارتدوکس آسام وارد می‌کند. قیمت این نوع چای ۳۰ تا ۳۵ روپیه در هر کیلوگرم در مزایده اخیر کلکته افزایش یافته است.

عامل دیگری که از  صادرات چای هند به ایران حمایت می کند،  قیمت بالاتر چای ارتدوکس سریلانکا است. به خاطر هزینه بالاتر کارگر، چای سریلانکا در حال حاضر ۱٫۲۵ تا ۱٫۵ دلار گران‌تر از ارتودوکس آسام است. سریلانکا هم به  ایران چای صادر می کند.

شاه عقیده دارد از ترس توقف صادرات به ایران در آینده نزدیک ، صادرکنندگان به دنبال کانال های جدید هستند. حتی اگر نتوانند کانال های جدیدی بیابند ،صادرات چای به ایران نسبت به سال گذشته به خاطر محموله‌های صادر شده قبلی بیشتر خواهد بود. ولی در این صورت ، صادرات در سال آینده کاهش می‌یابد.

هند هر سال ۱۳۵۰ میلیون  کیلوگرم چای تولید می کند که حدود ۶۵۰ میلیون کیلوی آن انواع ارتودوکس آسام است. از کل تولید هند ، ۱۷ تا ۱۸ درصد صادر می‌شود و بقیه به مصرف داخلی می‌رسند. نبود ایران به عنوان یک خریدار بدون شک بر دورنمای صنعت چای هند تاثیر می‌گذارد.

 

مرکز بازرگانی فردوسی، نخستین مشاور جامع صادراتی است که با رویکردی نوین در حوزه ی صادرات محصولات داخلی، سهولت در واردات مواد اولیه و تجهیزات تولید کارخانجات و همچنین ارائه ی پلن های کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری برای اولین بار در ایران به کمک شما تجار و مدیران محترم آمده است.
مرکز بازرگانی فردوسی همواره در کنار شماست تا خدمات جامع بازرگانی و راهکارهای هوشمندانه و نوین سرمایه گذاری را در سریع ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه ارائه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع ” صادرات چای هند به ایران ۲.۵ برابر شد ” با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/VvzzC
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.