صادرات موی انسان

صادرات موی انسان، امروزه تجارت موی انسان به عنوان یکی از پرسودترین مشاغل دنیا شناخته شده است. شاید برای شما جالب باشد و با خودتان بگوئید مگر موی انسان نیز قابل خرید و فروش است؟ جواب مثبت است. امروزه موی انسان در مبالغ بسیار بالایی خرید و فروش می شود.

کشورهای محتلفی هستند که در زمینه تولید و تجارت موی انسان زنده فعالیت می کنند. کشور ایران نیز در زمره این کشورها شناخته می شود. و در چند سال اخیر به عنوان یکی از تولیدکنندگان و فروشندگان موی انسان در جهان شناخته شده است. تا پایان این مقاله با مرکز بازرگانی فردوسی همراه باشید تا به بررسی مهم ترین نکات در خصوص صادرات موی انسان بپردازیم.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-صادرات موی انسان

صادرات موی انسان

صادرات موی انسان

صادرات مو انسان بیشتر به چین انجام می شود که از آن محصولاتی از جمله صندلی مویی را تولید می کند و سپس در سراسر جهان به فروش می رساند.

کشورهای محتلفی هستند که در زمینه تولید و تجارت موی انسان زنده فعالیت می کنند. کشور ایران نیز در زمره این کشورها شناخته می شود. و در چند سال اخیر به عنوان یکی از تولیدکنندگان و فروشندگان موی انسان در جهان شناخته شده است.

بدین منظور کافی است به آرایشگاه های مناطق بالاشهر سری بزنید. در آنجا خواهید دید که بسیاری از افراد هستند که موهای خودشان را یا حتی فرزندان خود را با قیمت های مناسبی به آرایشگران می فروشند.

آرایشگران موها را خریداری می کنند به افرادی که در این زمینه خرید و فروش و صادرات موی انسان فعالیت دارند، می فروشند.

امروزه این فعالیت به عنوان یکی از راه های کسب درآمد برای برخی از ایرانیان تبدیل شده است. کسانی که نمی توانند درآمد مناسبی داشته باشند و از لحاظ معیشتی در مضیقه هستند، فروش موی خود را به عوان یک تجارت درنظر گرفته اند.

صاحبان و فرزندان کسانی که این تجارت را در دست دارند توانسته اند با کسب درآمد از این طریق معیشت خود را اداره کنند. امروزه موی دختران خردسال و نوجوان که قابلیت خود را حفظ کرده است، مقاوم و کیفیت خوبی دارد، به عنوان یکی از پرسودترین مشاغل شناخته می شود. و با قیمت های بسیار زیادی معامله می‌شوند. اگر موها رنگ خاصی هم داشته باشند، هر تار مو به قیمت بسیار گزافی به فروش می رسد.

استفاده از موی انسان:

معمولا شما هر چند وقت یکبار که به آرایشگاه می روید و موهای بلندتان را کوتاه می کنید، آن ها را دور می اندازید. و دیگر برایتان اهمیتی ندارند.
شاید برایتان غرقابل باور باشد که بسیاری از افراد از همین موهای شما در تجارت خودشان استفاده می‌کنند. افراد زیادی هستند که در زمینه مو و صادرات آنها فعالیت دارند. اجرای ایده های خلاقانه ای که روی موها پیاده می کنند و نحوه ارائه آنها به بازار تأثیر به سزایی در فروش آنها دارد.

شاید بعضی از ایده ها در نظر شما بسیار احمقانه و بی ارزش باشد ولی در نگاه دیگران ارزش بالایی دارد و پول هنگفتی را بابت این ایده ها می پردازند.

محصولات موی انسان زنده:

یکی از مصارف این موها، صندلی های مویی است. شاید برایتان جالب باشد که صندلی مویی چیست؟ از کارهای هنری است که افرادی در کشور چین آن را تهیه می کنند و به کشورهای دیگر صادر می کنند.

یکی دیگر از محصولاتی که با موی انسان تهیه و تولید می شود و شاید برایتان غیرقابل باور باشد، تولید سس سویا است. کشور چین با استفاده از پودر و موی انسان سس سویا تولید می کند.

آفت زدایی:

موی انسان یکی از موارد بسیار عالی برای آفت زدایی گیاهان و محصولات کشاورزی محسوب می شود.
بخور دادن، یکی از مواردی است که کشورهای چین و هند برای تولید آن از موی انسان استفاده می کنند.
ساخت و تولید اثرهای هنری و همچنین استفاده برای تولید برخی از آلات موسیقی از مواردی هستند که از موی انسان برای تولید آنها استفاده می شود.

تجارت موی سر انسان در چین:

جالب است بدانید در چین یک روستایی وجود دارد که در آن بیش از ۴۰۰ شرکت در زمینه تولید مصنوعات از موی انسان فعالیت دارند. و از این راه کسب درآمد می کنند که درامدهای بسیار بالایی نیز دارند.

این روستای کوچک توانسته است از موهای انسان تولیدات مختلفی داشته باشد. موی انسان و به خصوص موی سیاه از مواردی است که بسیار پرکاربرد است. و قیمت بسیار بالایی در بازار جهانی داشته است.

قلم موهای مختلفی از موی انسان ساخته می شود. همچنین ساخت انواع کلاه گیس که قبلا برای تهیه و تولید آنها از یال اسب استفاده می شد، امروزه برای تولید آنها از موهای طبیعی انسان استفاده می شود.

جالب است بدانید در کشورهای اروپایی به دلیل آن که مشغله بسیار زیادی وجود دارد و معمولا اکثر خانم ها وقت ندارند که به ظاهر خود رسیدگی کنند، کلاه گیس یکی از بهترین گزینه ها برای آرایش آنها به حساب می آید. مخصوصا کلاه گیس هایی که با مو و رنگ طبیعی تهیه شده باشند.

کشور چین توانسته است در زمینه صادرات و تولید انواع کلاه گیس رتبه بسیار بالایی در جهان را کسب کند. و از طریق این صادرات درآمد بسیار بالایی به دست می آورد. درآمدی که شاید برای شما غیرقابل باشد.

نکته جالب این است که کشورهای چین و هند از صادرات محصولات موی انسان زنده به کشورهای دیگر با هم سالیانه بالای ۱۵۰ میلیون دلار درآمد به دست می آورند.

تجارت ۸۷ میلیون دلاری موی انسان:

تجارت ۸۷ میلیون دلاری موی انسان در جهان، موضوع دیگری است که در این قسمت به آن می پردازیم. تجارت موی انسان برای بسیاری از افراد غیرقابل باور است. ولی می توانیم یک مثال کوچک برای این موضوع عنوان کنیم.

کشوری مانند میانمار که در نقشه اصلا جایگاه ویژه ای ندارد، توانسته است از صادرات موی انسان سالیانه بالغ بر ۸۷ میلیون دلار درآمد کسب کند. این کشور توانسته است با این کار خود را هم ردیف کشورهای چین و هند کند. و سالانه به مبالغ بسیار بالایی از فروش موی انسان دست یابد.

از محصولات عمده ای که در کشور میانمار تولید می شود، کلاه گیس است. این محصول یکی از محصولاتی است که به عنوان کالاهای صادراتی کشور میانمار شناخته شده است.

طبق آمار سال ۲۰۱۸، کشور میانمار از فروش موی انسان زنده توانسته است بالغ بر ۸۷ میلیون دلار درآمد کسب کند. این رقم در سال ۲۰۲۱ به بالای ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است.

شاید برایتان جالب باشد که قیمت هر کیلوگرم موی چیده شده انسان در بازار جهانی، ۲۲۵ دلار است. و همین مقدار برای موهای ریخته شده، ۸۵ دلار است.

امروزه کشور ایران نیز به چرخه فروشندگان موی انسان زنده تبدیل شده است. تجار و بازرگانان زیادی هستند که در زمینه صادرات موی انسان زنده فعالیت دارند. این تجار موهای زنده را از آرایشگرهای خاص خریداری کرده و آنها را با مبالغ بسیار گزافی به سایر نقاط دنیا ارسال و صادر می کنند.

بازار سیاه تجارت موی انسان زنده توانسته است که پای دلالان را به این حیطه هم باز کند. و این دلالان توانسته اند از صادرات و فروش موی انسان به درآمدهای بسیار بالایی برسند. امروزه فروش موی انسان کم کم برای مردم ایران نیز در حال تبدیل شدن به یک حالت عادی است.

سختی معیشت و کمبود درآمد و هزینه های بسیار بالا باعث شده است که افراد زیادی قید موهای خود را بزنند و آنها را به تیغ های آرایشگران بسپارند و با کوتاه کردن موهایشان و فروش آنها بتوانند اندکی زخم های خود را التیام ببخشند. و بتوانند معیشت خود را تا حدودی به حالت عادی برگردانند. و این امری است که در حال طبیعی شدن در جامعه ایرانی است.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/4yobn
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.