در مورد صادرات شیرآلات ساختمانی چه میدانید؟

در مورد صادرات شیرآلات ساختمانی چه میدانید؟ حضور ایران در بازارهای بین المللی جزء برنامه ها و سیاستهای کلی هر دولت و هر حکومتی است. حفظ بازار و گرفتن بازار ، از رقبا نیز همواره برای کشورهایی که به صادرات و ارزآوری اهمیت می دهند همواره مورد توجه بوده و حتی سفیران و رایزنان اقتصادی سفارتخانه ها نیز برای این موضوع تلاش می کنند.

ایران نیز همواره بعد از وقوع جنگ در برخی کشورهای همسایه مثل افغانستان و عراق تلاش کرد تا بازارهای آنها را تصاحب کند. در پاره ای از زمان ایران و صادرکننده ها، موفق به این مهم شدند اما بعد از مدتی بنا به دلایل سیاسی و برخی اهمال کاریها از سوی دولت و حتی خود صادرکنندگان وضعیت به گونه ای شد که بازارهای ایران از دست رفت.

یکی از بازارهایی که ایران در آن به دلیل وجود چندین تولیدکننده با تجربه و با کیفیت توانسته علاوه بر بازارهای داخلی، بازارهای خارجی و بازارهای کشورهای همسایه را تصاحب کند، بازار شیرآلات ساختمانی است.

کالایی به نام شیرآلات بهداشتی ساختمان، مهم ترین وظیفه شان جریان آب به عنوان عامل حیات است. بنابراین زندگی بدون آنها قابل تصور نیست و پسوند بهداشتی هم که به آنها اضافه شده، نقش حیاتی شان را بیشتر نشان می دهد. آنچه در مورد این کالاها در بازار ایران درخور تحسین است، دست بالای تولیدکنندگان داخلی است که توانسته اند حجم بالایی از سهم بازار را در اختیار داشته باشند.

شیرآلات ساختمانی یا شیرآلات بهداشتی مثل شیر مخلوط های حمام و دستشویی و امثال این ها است و یکی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی است که بسیار اهمیت دارد. ایران هم تولیدکننده های بسیارتوانمند و خوبی در این زمینه دارد. تنوع برند کیفیت محصول سبب شده که ایران پتانسیل بسیار خوبی جهت صادرات این کالا داشته باشد. در ادامه ی این مقاله قصد داریم مهم ترین نکات در خصوص صادرات شیرآلات ساختمانی بررسی نماییم. با مرکز بازرگانی فردوسی همراه باشید.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-در مورد صادرات شیرآلات ساختمانی چه میدانید؟

در مورد صادرات شیرآلات ساختمانی چه میدانید؟

در مورد صادرات شیرآلات ساختمانی چه میدانید؟

انواع شیر آلات ساختمانی

شیرآلات ساختمانی دنیای بسیار بزرگی دارد و تنوع آن بسیار زیاد است. از شیرهای سیلندری و گاز و شیرهای بزرگ صنعتی گرفته تا هر مدل شیر دیگری که در واقع کار قطع و وصل یک جریان (حالا چه مایع، گاز یا هر چیز دیگر، حتی شیرآلات مخصوص گرانول) را انجام می دهد را پوشش می دهد. همه این ها شیر به حساب می آیند و توامندی ها و تفاوت های خاص خود را دارند.

کد تعرفه شیر آلات

شیرآلات با کد تعرفه یا H.S code 84818010 در کل دنیا شناخته میشود. حالا سری های ۱۵-۲۰-۲۵ هر کدام تفاوت هایی دارند. مثلا H.S. code شیرفلکه کشویی ۱۵ می شود. شیر توپی ۲۰ می شود. شیر مخصوص ظروف اسپری ۲۵ می شود. شیرهای مخصوص سیلندر گاز ۳۰ می شود. شیرهای مخصوص اجاق گاز ۳۵ می شود. شیرهای مخصوص بخاری های گازی ۴۰ می شود. شیرهای مخصوص آبگرم کن های گازی یا مخزنی دیواری ۴۵ می شود و همینطور H.S codeهای آن ها تغییر می کند. مثلا ۵۵ مخصوص درجه اکسیژن است و برای دستگاه های اکسیژن، وکیوم های هوا و اینجور چیزهای بیمارستانی استفاده می شود. ۶۰ برای فشارسنج ها و شیرهای فشارسنج است. می بینید که چطور شیرها تنوع دارند؟ ۷۰ برای تنظیم انژکتورها است که در خودروها استفاده می شود. این ها هم جزو شیرآلاتی هستند که در این زمینه استفاده می شوند. ۷۵ آن شیرهای والو است؛ مخصوص لاستیک های بدون تیوب. نوع کار هر کدام این ها جزء به جزء نوع مطرح شده است و می توانیم از آن استفاده کنیم.

تولید کننده های شیرآلات ساختمانی در ایران

تولیدکننده هایی که در ایران کار می کنند به طور متوسط ۶۰ واحد هستند و در سال ۲۰ هزار تن تولید می کنند که این محصول در بازار ایران و خارج از آن فروخته می شود. تهران و اصفهان و خراسان رضوی و شیراز، تولیدکننده های معروف این زمینه هستند.

ایران به چه کشورهایی صادرات شیر آلات ساختمانی انجام می دهد؟

ایران به کشورهای آذربایجان، ازبکستان، استرالیا، افغانستان، آلمان، امارات متحده، بحرین، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، لیبی، ساحل عاج، عراق، قرقیزستان، قزاقستان، کویت، گرجستان و لبنان شیرآلات صادر می کند.

شیرآلات بهداشتی صادراتی ساخت ایران به مقصد کشور های زیر تولید و ارسال می‌شود:

  • کشورهای عربی
  • ترکیه
  • هند
  • کشور های آسیای میانه
  • تایلند
  • کشورهای آمریکای جنوبی
  • مالزی
  • بولیوی
  • افغانستان
  • اروپا

وارد کننده های شیر آلات ساختمانی در جهان چه کسانی هستند؟

عمده کشورهای واردکننده شیرآلات ساختمانی آمریکا، چین، آلمان، کانادا و فرانسه هستند. این کشورها ظرفیت های بسیار خوبی دارند که می توانیم از آن ها استفاده کنیم. ما روند رو به رشد آنچنانی در صادرات این محصول نداشته ایم. یک روند یک نواخت بوده است که امیدواریم امسال بهبود پیدا کند. اما آمارها چنین چیزی را نشان نمی دهد. کشورهای همسایه ما تقریبا میزان وارداتشان آنقدر بزرگ است که می توانیم به خوبی از آن بهره ببریم و کار کنیم.

چگونه باید برای صادرات شیرآلات ساختمانی و بهداشتی خریدار خارجی پیدا کرد؟

مرکز بازرگانی فردوسی ارائه دهنده کاملترین بانک اطلاعاتی تجار و خریداران خارجی می باشد. بسته های بانک اطلاعاتی خریداران خارجی بر اساس نوع محصول و کشور مقصد صادرات تهیه شده است. کلیه خریداران خارجی معرفی شده در بسته های بانک اطلاعاتی خریداران خارجی، تجار و شرکتهای باسابقه و قابل اطمینان هستند. کارشناسان مرکز بازرگانی فردوسی با بررسی سطح توانگری و سوابق ثبت شده گمرکی، بهترین خریداران محصولات صادراتی ایرانی را شناسایی و معرفی می نماید.
خریداران معرفی شده، عموماً تجار و شرکتهای بین المللی و چندملیتی هستند که توانایی برقراری ارتباط تجاری همزمان با صدها تأمین کننده را دارند. لذا درصورتیکه محصول قابل ارائه شما کیفیت و شرایط مناسبی داشته باشد شانس فروش محصولات شما بسیار بالاست و در تماس بودن سایر تأمین کنندگان و رقبای شما با خریدار، تأثیری در فروش محصولات شما نخواهد داشت.

اطلاعات ارائه شده در این بسته شامل شماره تماس ها، آدرس، نشانی ایمیل، وبسایت و … است. شما می توانید از راههای گوناگون مانند ارسال پیام در واتساپ، تلگرام، ایمیل و یا تماس تلفنی با خریداران مذکور اقدام به معرفی محصولات خود و شروع ارتباط تجاری نمایید.

“برای خرید بسته های بانک اطلاعاتی خریداران خارجی شیرآلات ساختمانی روی لینک زیر کلیک نمایید”

بانک اطلاعاتی خریداران خارجی شیرآلات ساختمانی

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/e4149
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.