آیا شما هم به دنبال صادرات تخم مرغ هستید؟

آیا شما هم به دنبال صادرات تخم مرغ هستید؟ سهم صادرات تخم مرغ  تازه با کد تعرفه  ۰۴۰۷ در بازار جهانی بیش از ۴٫۲ میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کننده هلند امریکا ترکیه آلمان هستند . رشد صادرات تخم مرغ در ۲ سال اخیر بیش از ۱۴٫۵ درصد رشد را نشان می دهد .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید تا پایان این مقاله با مرکز بازرگانی فردوسی همراه باشید.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-آیا شما هم به دنبال صادرات تخم مرغ هستید؟

آیا شما هم به دنبال صادرات تخم مرغ هستید؟

آیا شما هم به دنبال صادرات تخم مرغ هستید؟

مقدمه

تخم ‌مرغ Eggs  سلول نطفه ماده (تخمک) مرغ و معمولاً به ‌شکل بیضی است که از نظر زیست‌ شناختی برای تولید مثل گذارده می‌شود و برای انسانها منبع غذایی محسوب می‌گردد. روند ایجاد یک تخم مرغ ۲۵ ساعت به طول می‌انجامد و به همین دلیل یک مرغ می‌تواند تنها ۱ تخم در روز بگذارد. وزن تخم‌مرغ به‌طور میانگین و بدون احتساب پوسته ی آن، ۵۸ گرم است. پوست تخم مرغ حدود نیم میلی‌متر ضخامت دارد و ۹۰ درصد آن از کلسیم کربنات تشکیل شده‌است. رنگ پوست تخم مرغ به نژاد مرغ مربوط می‌شود و معمولاً سفید یا قهوه‌ای است. صادرات تخم مرغ بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بیش از ۱۶٫۷ درصد رشد کرده است. تخم مرغ هشتمین غذای محبوب جهان است.

مراحل آماده سازی تخم مرغ صادراتی

تخم مرغ ها ، از مرغداری تخم گذار به کارخانه بسته بندی حمل میگردد. سپس تخم مرغ ها از لحاظ کثیفی ، کودی ، شکسته  ، سورت شده و داخل شانه بنفش مخصوص صادرات قرار میگیرد. سپس شانه ها بصورت ۱۲ تایی در کارتن دوقلوی مخصوص صادرات بسته بندی میشود.

تخم مرغ به چه کشورهایی صادر می شود؟

تخم مرغ ایران عمدتا به کشورهای عراق، افغانستان، کویت، عمان، قطر، کشورهای حوزه خلیج فارس و بعضا کشورهایی مانند پاکستان و ارمنستان صادر می شود.

بررسی دستورالعمل و تعرفه صادرات تخم مرغ

دستورالعمل صادرات تخم مرغ توسط وزارت جهاد و اتحادیه میهن تهیه و تدوین میگردد. دستورالعمل صادرات تخم مرغ خوارکی و نحوه صادرات تخم مرغ، پیرو تفاهم نامه فی مابین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت ، معدن و تجارت و اتحادیه مرکزی مرغداران میهن و برگزاری جلسه کمیته راهبری مندرج در تفاهم نامه در مورخ ۲۴/۸/۹۹  در محل دفتر توسعه صادرات و زیر ساخت های صنایع و بازار، جهت اجرا به شرح ذیل ابلاغ میگردد:

شرایط قطعی متقاضیان صادرات تخم مرغ

شرط اول: دارای کارت بازرگانی بوده ومجوز بنام دارنده کارت بازرگانی باشد.

شرط دوم: ایفای تعهد ارزی صادرکنندگان بالای ۷۰ درصد باشد.

شاخص های تعیین اولویت متقاضیان صادرات تخم مرغ

  • مشارکت در تنظیم بازار در یک سال گذشته به تایید مشترک دفتر توسعه بازار و زنجیره ها و اتحادیه همراه با ضمانت نامه بانکی جهت مشارکت در تنظیم بازار آتی
  • دارا بودن زنجیره تخم مرغ (تولید ، بسته بندی و …)
  • میانگین وزنی صادرات تخم مرغ در ۳ سال گذشته

قیمت تخم مرغ صادراتی

قیمت تخم مرغ صادراتی با توجه به نوع برند، محل تولید،کیفیت بسته بندی و نرخ جهانی، نرخ ارز و ارگانیک بودن آن ارزیابی می شود.

مجوزات و گواهی های لازم جهت صادرات تخم مرغ

مجوزات و گواهی های لازم جهت صادرات تخم مرغ بر اساس کشور مقصد و نیاز های خریدار می تواند متغییر باشد برای دستیابی به لیست مجوزات مورد نیاز می توانید از خدمات مشاوره مرکز بازرگانی فردوسی استفاده نمایید.

قوانین بسته بندی تخم مرغ صادراتی چگونه است؟

قوانین بسته بندی و برچسب گذاری تخم مرغ صادراتی در هر کشور و منطقه بر اساس سیاست های نهاد های دولتی می تواند با سایر کشورها بسیار متفاوت باشد همچنین استفاده از رنگ ها و فونت ها می تواند در جذب مشتریان اثر قوی تری داشته باشد.

چگونه برای صادارت تخم مرغ خریدار خارجی پیدا کنم؟

شناسایی خریداران خارجی فعال و توانمند، حیاتی ترین گام در روند صادرات است. به وفور مشاهده می شود افراد تازه وارد در حوزه صادرات و حتی تاجران باسابقه، به دلیل عدم توان شناسایی صحیح خریداران خارجی توانمند و قابل اعتماد، در مسیر صادرات خود با شکست های تلخ و بعضاً ورشکستگی روبرو شده اند.

مرکز بازرگانی فردوسی در راستای ارائه خدمات ضروری مشاوره صادرات، اقدام به ارائه پکیج های ویژه بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی نموده است. در این پکیج ها، کارشناسان زبده صادرات با آنالیز و بررسی دقیق داده های تجاری از منابع گوناگون، مشتریان خارجی بالقوه و دارای پتانسیل بالا جهت همکاری با تولیدکنندگان و تجار ایرانی را شناسایی کرده و در قالب بانک های اطلاعاتی در اختیار علاقه مندان قرار داده است. لیست کامل این بانکهای اطلاعاتی صفحه زیر قابل مشاهده می باشد.

مرکز بازرگانی فردوسی ارائه دهنده جامعترین پکیج های بانک اطلاعاتی مشتریان خارجی و خریداران محصولات صادراتی ایران می باشد. در بانکهای اطلاعاتی جامع، اطلاعات توانمندترین خریداران خارجی هر محصول به تقکیک کشورهای مختلف دنیا گنجانیده شده است. که برقراری ارتباط تجاری و فروش محصول به حتی ۱۰% از مشتریان معرفی شده در پکیج می تواند سود سرشار و درآمد دلاری صادراتی برای شما داشته باشد.

اگر جهت صادرات تخم مرغ به دنبال اطلاعات خریداران خارجی هستید می توانید از پکیج جامع ۳۷۴خریدار خارجی تخم مرغ مرکز بازرگانی فردوسی استفاده نمایید. کلیه خریداران معرفی شده در این پکیج ها، شرکت ها و تجار خارجی معتبر می باشند که سوابق گمرکی و تجاری و سطح توانگری آنها به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. شما میتوانید با خرید لیست مشتریان خارجی و ارسال پیام/ایمیل به زبان انگلیسی به این خریداران، محصولات خود را معرفی کرده و تجارت صادراتی خود را آغاز نمایید.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/q2rr5
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.