صادرات فرش به عراق افزایش یافت

صادرات فرش به عراق ؛ به گزارش روابط عمومی مرکز بازرگانی فردوسی به نقل از ناصر بهزاد، رایزن اقتصادی سفارت ایران در بغداد، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ ارزش محموله های فرش صادرشده ایرانی به عراق به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون دلار برسد.

افزایش صادرات فرش به عراق

افزایش صادرات فرش به عراق

این مقام بازرگانی سفارت ایران افزود: “ایران [در حال حاضر] سهمی به میزان كمتر از پنج درصد در پاسخگویی به تقاضای بازار عراق را دارد.”

بهزاد به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران (TPO) اظهار داشت: عراق سالانه حدود ۲۵۰ میلیون دلار فرش از ترکیه ، چین و مصر وارد می کند.

این مقام ایرانی گفت: در طول سال مالی گذشته ، بیش از ۵،۳۹۷،۰۰۰ تن فرش ایرانی به ارزش ۴۲۴٫۴۵۱ میلیون دلار به بیش از ۷۰ کشور جهان صادر شده است که ایالات متحده در صدر لیست واردکنندگان قرار دارد.

آلمان ، انگلیس ، ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا ، سوئیس ، اتریش ، روسیه ، پرتغال ، دانمارک ، سوئد و نروژ و مجارستان ، رومانی ، لهستان و ایرلند واردکنندگان عمده فرش ایران هستند.

فرش های ایرانی به دلیل طرح های ظریف و کیفیت خوب ، در سطح بین المللی مورد توجه قرار می گیرند. آمار رسمی این کشور نشان می دهد که فرش سهم قابل توجهی در صادرات غیرنفتی ایران دارد.

مرکز بازرگانی فردوسی، نخستین مشاور جامع صادراتی است که با رویکردی نوین در حوزه ی صادرات محصولات داخلی، سهولت در واردات مواد اولیه و تجهیزات تولید کارخانجات و همچنین ارائه ی پلن های کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری برای اولین بار در ایران به کمک شما تجار و مدیران محترم آمده است.
مرکز بازرگانی فردوسی همواره در کنار شماست تا خدمات جامع بازرگانی و راهکارهای هوشمندانه و نوین سرمایه گذاری را در سریع ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه ارائه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع ” افزایش صادرات فرش به عراق “ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه این صفحه: ftce.ir/jieOW
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.