آموزش مراحل صادرات عسل

آموزش مراحل صادرات عسل، سهم صادرات عسل با کد تعرفه ۰۴۰۹۰۰۰ در بازار جهانی بیش از دو میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کننده آن چین، نیوزلند، آرژانتین، آلمان و مکزیک هستند. میزان رشد صادرات عسل در ۵ سال اخیر بیش از ۳ درصد رشد را نشان می دهد. تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند محصولات خود را به بازار های بین المللی  صادر کنند. اگر شما هم بدنبال صادرات عسل هستید در ادامه با مرکز بازرگانی فردوسی همراه باشید.

مرکز بازرگانی فردوسی-ferdowsi trading center-آموزش مراحل صادرات عسل

آموزش مراحل صادرات عسل

آموزش مراحل صادرات عسل

برای صادرات یک کالا از جمله عسل به دیگر کشورها قوانین و مقرارت زیادی وجود دارد اما قبل از شروع کار باید دانش خود را در زمینه صادرات و تجارت ارتقا دهید. در واقع برای اینکه در امر صادرات موفق باشید و با کم ترین ریسک ممکن کار خود را شروع کنید بایستی ابتدا قوانین و اصول کار را بدانید.

شما قبل از اینکه فعالیت خود را در حوزه صادرات عسل شروع نمایید بایستی از ابتدا همه جوانب کار را در نظر بگیرید و آگاهی لازم را در زمینه بازاریابی، استانداردهای لازم جهت صادرات محصول، امور گمرکی و ترخیص کالا و مقررات، اصول و چهارچوب حقوقی قراردادهای بین المللی بازرگانی به دست آورید.

عسل را هم می توان با بسته بندی و یا به صورت فله ای صادر کرد. همچنین برای صادرات باید کارت بازرگانی داشته باشید تا بتوانید در این عرصه فعالیت خود را آغاز نمایید. برای صادرات عسل باید مقصد مشخص شود چون هر کشوری قوانین و استانداردهای خاص خودش را دارا می باشد.

از جمله مهم ترین مراحل انجام یک صادرات موفق به خصوص در زمینه صادرات عسل، می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

بازاریابی:
بازاریابی اولین و مهم ترین قدم در انجام صادرات است. بازاریابی یعنی شناخت بازارهای خارجی و راه های نفوذ به آن و همچنین شناسائی کالاهای رقیب و کیفیت و قیمت آنها در بازار و استفاده از روش های تبلیغاتی برای معرفی کالا، نقش مهمی در موفقیت صادرات دارد.

صدور پیش فاکتور:
صادر کننده باید پروفرما یا پیش فاکتور را که حاوی مشخصات کالا، قیمت ها و فروشنده آن را برای خریدار ارسال کند.

تهیه و بسته بندی کالا:

صادر کننده باید در این مرحله کالا را تهیه و طبق قرارداد بسته بندی نماید
تعین ارزش گمرک
کسب مجوز صدور کالا
حمل کالا به گمرک
عقد قرارداد حمل و بیمه کالا
دریافت گواهی بازرسی کالا
صدور فاکتور و اخذ گواهی مبدا
ارسال کالا

صادرات عسل ایرانی

بدون شک می توان ادعا کرد که کشور ایران، از نظر شرایط محیطی و اقلیمی و دارا بودن انواع پوشش گیاهی بکر در مراتع و دامنه کوهستان های اکثر استان ها، جز غنی ترین مناطق دنیا نام داشته و یکی از پایگاه های تولید عسل مرغوب می تواند لقب بگیرد.

از آنجایی که عسل طبیعی که ماده ای دیر فاسد بوده؛ امر حمل و نقل و صادراتش، امری آسان بوده و امروزه تولیدکنندگان معتبر در کشور ما، در استان هایی چون لرستان، کردستان، همدان و خوزستان، شرایط ویژه ی صادرات انواع عسل ایرانی را دارا هستند.

عسل ایرانی به کدام کشورها صادر می شود؟

شایان ذکر است که عسل تولید شده در ایران را به کشورهایی چون امارات، عراق، ترکیه و روسیه صادر می کنند.

آموزش قدم به قدم صادرات عسل

مرکز بازرگانی فردوسی جهت آموزش مراحل صادرات عسل به صورت کاربردی و قدم به قدم با همکاری مشاوران زبده و با تجربه ی این مرکز اقدام به تهیه ی بسته جامع توانمندسازی صادرات نموده اند. در این بسته صفر تا صد مراحل صادرات عسل به صورت گام به گام  به شما آموزش داده می شود.

این بسته ویژه ی کسانی است که می خواهند برای اولین بار وارد کار صادرات عسل شوند اما نمی دانند که باید از کجا شروع کنند. دسته دوم مخاطبان این بسته کسانی هستند که در حوزه صادرات عسل فعالیت دارند اما به دلیل اطلاعات ناقص متحمل ضرر شده اند یا سود مناسبی در این زمینه کسب ننموده اند.

در بسته جامع توانمند سازی صادرات کلیه ی فرآیندهای مربوط به صادرات به صورت کاربردی از صفر تا صد، به صورت قدم قدم ارائه شده است. در واقع بعد از مطالعه ی این بسته سوالی برای شما در حوزه ی صادرات عسل بی پاسخ نخواهد ماند.

بسته جامع توانمندسازی صادرات چکیده یک دوره ۳۶۰ ساعته ی آموزش صادرات است که شما با استفاده از محتویات آموزشی این بسته با دید روشن و آمادگی ۱۰۰ درصدی به حوزه پیچیده و تخصصی صادرات ورود میکنید. با توجه به تغییرات مربوط به قوانین و فرآیند های صادرات در طول زمان، اطلاعات این بسته به صورت دوره ای بروزرسانی می شود.

در این مقاله سعی کردیم راهکارهای تبدیل شدن به یک صادرکننده موفق جهت صادرات عسل، که در قالب بسته جامع مشاوره در اختیار شما هم میهنان عزیز قرار داده شده است را بررسی نماییم در پایان امیدواریم که بتوانیم در کنار شما در مسیر رشد و بالندگی کشور عزیزمان ایران نقش موثری ایفا نماییم. شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر پیرامون مقررات و شرایط حاکم بر صادرات ویژه انواع عسل ایرانی، با مشاورین در این حوزه، ارتباط مستقیم داشته باشید.

 

مرکز بازرگانی فردوسی، نخستین مشاور جامع صادراتی است که با رویکردی نوین در حوزه ی صادرات محصولات داخلی، سهولت در واردات مواد اولیه و تجهیزات تولید کارخانجات و همچنین ارائه ی پلن های کوتاه مدت و بلند مدت سرمایه گذاری برای اولین بار در ایران به کمک شما تجار و مدیران محترم آمده است.
مرکز بازرگانی فردوسی همواره در کنار شماست تا خدمات جامع بازرگانی و راهکارهای هوشمندانه و نوین سرمایه گذاری را در سریع ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه ارائه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع ”آموزش مراحل صادرات عسل “ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لینک کوتاه این مقاله: ftce.ir/yg2pr
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.